Sınavlar
2021-2022 AÖL 1. Dönem Sınav Sonuçları Açıklandı

AÖL Sınav Sonuçları Açıklandı

AÖL sınav sonuçları 1 milyon 452 bin 331 öğrenci için heyecanlı bekleyiş sona erdi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen 2021-2022 Açık Öğretim Lisesi güz dönemi sınavları Aralık'ın 4-10 tarihlerinde online olarak gerçekleştirildi. Açık lise sınav sonuçları MEB tarafından erişime açıldı. Öğrenciler, sınav sonuçlarını http://aolweb.aol.meb.gov.tr" sitesi üzerinden görüntüleyebilecekler. İşte AÖL giriş sınav sonuçları sorgulama ekranı

AÖL Sınav Sonuçlarına Nerden Bakılır?

 Açık öğretim kurumları 2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılı 1. dönem sınavlarının sonuçları açıklandı.
Sınava Katılan Öğrenciler, AÖL sınav sonuçlarına http://aolweb.aol.meb.gov.tr" sitesi üzerinden Öğrenciler T.C. kimlik numarası ve daha önce AÖL Müdürlüğü tarafından verilen AÖL öğrenci şifresi ve güvenlik koduyla sonuç sorgulaması yapabilmektedir. Sınav sonuçları yazılı olarak öğrenci adreslerine gönderilmemektedir.

AÖL Ders Geçme Notu Kaçtır?

Açık Öğretim Lisesinde not sistemi 100'lük sistem olarak uygulandığından bir dersten başarılı olmak için, 45 puan alınması gerekiyor.
Açık Lise sınavları dönem sonunda, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün tespit ettiği okullarda, merkezi sistemle çoktan seçmeli test metodu kullanılarak yapılmaktadır.Açık Öğretim Lisesine yeni başlayan öğrenciler için mezuniyet kredisi 170 kredidir. Bu öğrenciler bir dönemde maksimum 35 kredilik ya da daha az ders seçebilir.

Sınava katılan öğrenciler, sınav sorularına ve uygulamasına ilişkin itirazlarını, sınavın tamamlanmasından itibaren, sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını sonuçların AÖK Bilgi Yönetim Sisteminden ilan edilmesinden itibaren 5 takvim günü içerisinde, T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Halk Bankası şubelerinden herhangi birine kendisine ait T.C. Kimlik numarası ile birlikte KDV dâhil 30 (otuz) TL itiraz ücreti yatırarak e-İtiraz Modülü (https://eitiraz.meb.gov.tr) üzerinden yapabilecekler.
 

Kaynak:PaylaşYorumlar   
Yorum Formu
Güncel
Yükseköğretim
Adıyaman ve Düzce Üniversiteleri Hibrit Eğitime Geçiyor

Adıyaman ve Düzce Üniversitesi Bahar Yarıyılı Eğitim ve Öğretim Süreci…

Sınavlar
MSÜ Sınav Başvuruları Ne Zaman Bitiyor?

MSÜ Sınavı Başvuruları Ne Zaman bitiyor?

27 Ocak tarihinde başlayan MSÜ ba…