KPSS
KPSS-2021/2 TERCİH KILAVUZU Yayımlandı

ÖSYM/ KPSS-2021/2 TERCİH KILAVUZU YAYIMLANDI

ÖSYM ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyindeki kadro ve pozisyonlar yerleştirme işlemleri için KPSS-2021/2 TERCİH KILAVUZU yayımlandı. KPSS 2021/2 tercihleri 22 Aralık ve 29 Aralık tarihleri aralığında yapılacak. Adaylar, yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecekler.

KPSS TERCİHLERİ NASIL YAPILIR? 

Bazı kamu ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır. Adaylar, KPSS-2021/2 Tercih Kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilecekler

Adaylar, tercihlerini 22 - 29 Aralık 2021 tarihleri arasında ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapabileceklerdir. Tercih işlemleri, 29 Aralık 2021 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir. Bu süre kesinlikle uzatılmayacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir. 

Adayların bu kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonları tercih edebilmeleri için, 6 Eylül 2020, 25 Ekim 2020 ve 22 Kasım 2020 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2020-KPSS Lisans, 2020-KPSS Ön Lisans ve 2020 KPSS Ortaöğretim) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekmektedir..
Yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim mezunları için KPSS P94, ön lisans mezunları için KPSS P93 ve lisans mezunları için KPSS P3 puanı kullanılacaktır.

YERLEŞTİRME ÜCRETİ

KPSS 2021/2  Kadro ve pozisyonlar için tercih yapan adaylar, ÖSYM tarafından 2021 yılı için belirtilen 25 TL Yerleştirme ücretini bankalara yatırmaları gereklidir. Adaylar Yerleştirme ücretlerinin isterlerse banklara veya ATM lerde yatırabilecekler, isterlerse bankalara ve ATM lere gitmeden evde de ödeme yapabilecekler. Yerleştirme ücreti, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı /banka kartıyla da yatırılabilecektir.Tercih yapıp ta yerleştirme ücretini yatırmayan adayların tercihleri geçersiz sayılacaktır. Adaylar tercihlerini yaptıktan sonra yerleştirme ücretini yatıracaklardır.Tercih yapıp ücretini ödeyen ve atanamayan adaylar için tercih ücreti geri iade edilmeyecektir.

SONUÇLARIN İLAN EDİLMESİ

Adaylar, yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin internet sayfasından öğrenebileceklerdir. Yerleştirme bilgileri, yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin internet sayfasından adaylara ve kamuoyuna açıklandıktan sonra ÖSYM tarafından ilgili kurumlara elektronik ortamda verilecektir. Adaylara ve ilgili kurumlara posta ile herhangi bir belge gönderilmeyecektir

Bir kadro veya pozisyona yerleşen adaylar atanmak üzere doğrudan yerleştirildikleri kamu kurum/kuruluşlarıyla iletişime geçerek, atanmak için hangi evrakın gerekli olduğunu ve bu evrakın hangi tarihe kadar nereye teslim edilmesi gerektiğini bu kurum veya kuruluşlardan öğrenmeleri gerekmektedir.

Kaynak:PaylaşYorumlar   
Yorum Formu
Güncel
Yükseköğretim
Boğaziçi Üniversitesi’ne İki Yeni Fakülte Geliyor

Boğaziçi Üniversitesi’ne Hangi Fakülteler Eklenecek?

Resmi Ga…

Sınavlar
YKS Başvuruları Ne Zaman Bitiyor?

YKS Başvuruları Ne Zaman Bitiyor?

AİS sistemi ve e-Devlet üzerinden başvur…