Sınavlar
Açık Öğretim Lisesi 2. Dönem Sınav Tarihi Ne Zaman?

AÖL Sınavları Ne Zaman Yapılacak?

Açık Öğretim Ortaokulu-Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi  öğrencilerinin merakla beklediği AÖL 2. Dönem sınav tarihleri MEB sınav takviminin açıklanmasıyla netleşti (AÖL sınavları yüz yüze mi olacak?)

Açık Öğretim Lisesi sınav takvimi belirlendi. Peki, 2022 Açık lise sınavları nasıl yapılacak? AÖL online mı, yüz yüze mi olacak?

AÖL Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hangi Tarihlerde Yapılacak?

MEB’in istatistiklerine göre Ortaokulda 198 bin, lisede 1,1 milyon öğrenci açıköğretim sistemi ile eğitimine devam etmektedir. Mevcut öğrenciler ve yeni kayıt yapacak öğrenciler için ilk kayıt ve kayıt yenileme 27 Aralık 2021 ve 28 Ocak 2022 tarihleri arasında yapılacak. 
Açık Öğretim Ortaokulu, Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi 2. dönem Sınavları, Mart 2022 tarihinde yapılacak. Ancak sınavın tarihi ile ilgili net bir duyuru yayınlanmadı..

2 Dönemi kayıt yenileme ve ilk kayıt işlemleri, ilan edilen kayıt yenileme tarihleri arasında, mesai saatleri içinde kayıt yenileme işleminin yapılmasına ilişkin talep dilekçelerini kendileri şahsen Halk Eğitimi Merkezine ulaştırarak yaptırabilecekler

AÖL Sınavları Nasıl Yapılacak?

Açık Öğretim Lisesinin 2021-2022 eğitim öğretim yılı 2. dönem sınavları, 1dönem sınavlarının yapıldığı gibi e-Sınav olarak yapılacak.

Buna göre, e-Sınava katılacak öğrenciler, Bakanlık tarafından belirlenecek binaların e-Sınav salonlarında, bilgisayar ortamında, gözetmen öğretmenler ve kamera gözetiminde oturumlar halinde sınavlara katılacaklar.

 

Kaynak:PaylaşYorumlar   
Yorum Formu
Güncel
Yükseköğretim
Boğaziçi Üniversitesi’ne İki Yeni Fakülte Geliyor

Boğaziçi Üniversitesi’ne Hangi Fakülteler Eklenecek?

Resmi Ga…

Yükseköğretim
Üniversite Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

YKS sınavına giren ve barajı geçen üniversite öğrencisi adayları 20 Ağustos 202…