Yeni Arayüze Geçiş Yap

Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi

Üniversite Adı
Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi
Devlet

  • Elbistan Mühendislik Fakültesi
  • İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi
  • Mimarlık, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi
  • Sağlık Bilimleri Fakültesi

  • Elbistan Meslek Yüksekokulu
  • Elbistan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Kahramanmaraş İstiklal Ünversitesi Hakkında Güncel Bilgiler

Üniversite Türü: Devlet Üniversitesi

Öğrenim Dili: Türkçe

Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi 2018 yılında Dulkadiroğlu/Kahramanmaraş'ta kurulan bir devlet üniversitesidir. 4 Fakültesi ,2 Meslek Yüksekokulu ve 1 Enstitü ile eğitim öğretime başlamıştır.

Üniversite kurulduğu günden bu yana KSÜ’ye ait Bahçelievler Yerleşkesinde faaliyetlerini sürdürmekteydi. Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi (KİÜ), altyapı çalışmaları tamamlanan  Rektörlük ve İdari Birimler Cumhuriyet Bulvarı üzerindeki  yeni binasına taşınmıştır.

Lisansüstü Eğitim Enstitüsü, Mimarlık, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi ile bazı birimleri bir süre daha Bahçelievler Yerleşkesinde hizmetlerine devam edecek

Yeni kurulan üniversitenin lisans düzeyindeki ilk öğrencileri İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Mütercim Tercümanlık Bölümüne alınmıştı ve kontenjanlar tamamen dolmuştu. Mimarlık, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi çatısı altındaki Gastronomi ve Mutfak Sanatları ile İç Mimarlık Bölümlerii ve Sağlık Bilimleri Fakültesi altındaki Hemşirelik ve Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümleride acılma için alt yapı çalışmaları devam etmektedir..

Burs olanakları

Öğrenciler, Kredi ve Yurtlar Kurumu ile kamu kuruluşlarınca verilen kredi ve burslardan yararlanmaktadır.

Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi & Kampüs'te Yaşam

Kahramanmaraş Üniversitesi öğrencileri Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'nin Bahçelievler Kampüsünde eğtim görmekteler Üniversite kendine ait yerleşkesine sahip olma çalışmalararı devam etmektedir. Lisans öğrencileri Sütçü İmam Kampü'sünün tüm imkanlarından faydalanabilmekteler. Günümüz teknolojisi ile donatılmış derslik ve modern laboratuvarları,Kütüphane, kablosuz internet ağı, yarı olimpik yüzme havuzu, açık ve kapalı spor tesisleri, kafeterya ve alışveriş merkezleri, 70 öğrenci topluluğuyla yılda 400’ü aşan akademik, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetleri, sosyal yaşam alanları, barınma ve ulaşım kolaylığı ile öğrencilere hizmet vermektedir.

Barınma Olanakları

Üniversiteye yakın Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu’na ait yurtlar bulunmaktadır.

İzleme Raporuna Ulaşmak İçin Tıklayınız

Prof. Dr. İsmail Bakan

MENDERES MAHALLESİ CUMHURİYET BULVARI, 46036. Sk. No:7, 46060 Dulkadiroğlu/Kahramanmaraş
PaylaşYorumlar Yorumlar   
Yorum Formu