Yeni Arayüze Geçiş Yap

Nişantaşı Üniversitesi

Üniversite Adı
Nişantaşı Üniversitesi
Özel

 • Tıp Fakültesi
 • Diş Hekimliği Fakültesi
 • Mühendislik Mimarlık Fakültesi
 • Sanat ve Tasarım Fakültesi 
 • İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi

 • Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu
 • Sağlık Bilimleri Yüksekokulu 
 • Sivil Havacılık Yüksekokulu
 •  Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu

 • Meslek Yüksekokulu

Nişantaşı Üniversitesi Hakkında Güncel Bilgiler

 • Üniversite Türü: Vakıf Üniversitesi
 • Akademik Personel Sayısı: 616
 • Öğrenci Sayısı: 26.145 (1510 Uluslararası öğrenci)
 • Öğrenim Dili: Türkçe

Nişantaşı Üniversitesi 2009 yılında Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından İstanbul'da kurulmuş bir Vakıf Üniversitesidir. Kuruluşunda “Nişantaşı Meslek Yüksekokulu” olarak faaliyetlerine devam etmiştir. Üniversite, 2013-2014 akademik yılından itibaren ön lisans yanında lisans eğitimi de vermeye başlamış ve ilgili dönemde İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi’nde 13, Mühendislik Mimarlık Fakültesi’nde 5 ve Sanat ve Tasarım Fakültesi’nde 5 olmak üzere toplam 23 bölüm ile 2021-2022 yılında açılan Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi ile lisans eğitimi geniş bir yelpazede verilmektedir. İlgili akademik yılda tüm bölümlerin eğitim dili Türkçedir.

Nişantaşı Üniversitesi ile Acun Medya Akademi iş birliği ile istihdam garantili eğitimler verilecektir. 

‘Hayalin İşin Olsun’ mottosuyla yola çıkılan akademide ‘Televizyon, Gastronomi ve Dijital’ alanlarda uzman isimler eğitim verecek. Kişilerin önceden eğitimleri olsun, olmasın, bireylerin seçtikleri bu sektörlerden herhangi birinde tam şekilde hazır hale gelmeleri amaçlanıyor.  Eğitimle, yurt içi ve yurt dışı stajlar ve beraberinde gelen iş imkanlarının bütünleştirilmesi hedefleniyor.

Akademideki eğitimini tamamlayan kişiler, dünyada ve Türkiye'de geçerli Nişantaşı Üniversitesi onaylı Acun Medya Akademi Diplomasını almaya hak kazanacak.

Acun Medya Akademi Bölümleri:

Televizyon Bölümünde: İleri Televizyonculuk Eğitimi

Gastronomi Bölümünde, Profesyonel aşçılık eğitimi, Profesyonel Pastacılık ve Ekmekçilik Eğitimi ve Prochef Eğitimi verilecek

Dijital Bölümünde, Dijital İçerik ve Yayıncılık Eğitimi, Sosyal Medya Reklamcılığı Eğitimi, Google Reklamcılığı Eğitimi, CRM ve Salesforce eğitimi verilecektir.

Nişantaşı Üniversitesi Acun Medya Akademi, 7 Haziran’da Maslak Neo Tech Kampüste eğitime başlıyor. Akademide ünlü televizyoncuların, duayen şeflerin ve dijital üstatların yönetiminde uygulamalı eğitimler verilecek. Eğitimler iki aylık bir süreci kapsayacak 

Nişantaşı Üniversitesi’nde öğrencilerine sunduğu eğitim-öğretim süreçlerini geleceğin dünyasına yönelik bir ihtiyacın ötesinde küresel ve bilimsel bir zorunluluk olduğu bilinciyle disiplinler arası geçişgenliğe sahip, sektör deneyimini de kapsayacak esnek bir yapıda tasarlanmıştır.

Dijital öğrenme platformları, test merkezleri, etkileşimli öğrenme laboratuvarları teknoloji tabanlı harmanlanmış eğitimin Türkiye’deki en iyi örneklerinden birini gerçekleştirerek, mezunların aranılan bireyler olması ve profesyonel yaşama bir adım önde başlamalarını sağlamaktadır.

Nişantaşı bünyesinde bulunan Kariye merkezi ile iş dünyası ile öğrenci arasında köprü görevi görerek gençleri geleceğin işgücü piyasasına 21. yy. yetkinlikleri ile hazırlanmalarına yardımcı oluyor Öğrenciye iş ve sektör deneyimi kazandırması amacıyla bir kamu kurumu, kuruluşu veya özel ticari işletmede 14 hafta (70 iş günü) boyunca kesintisiz olarak birim amiri nezaretinde “işbaşında uygulamalı eğitim” verilmektedir. Öğrenciler İş ve Kaza Sigortası üniversite tarafından karşılanmaktadır.

Nişantaşı Üniversitesi Çift ana dal ve Yan dal Programlarını uygulamaktadır. Öğrencilerine ana lisans programlarına ek olarak ikinci bir dalda lisans diploması alma ya da bir yan dal programında öğrenim görme olanağı tanımıştır. Nişantaşı Üniversitesi lisans öğrencileri, istedikleri ve gerekli koşulları yerine getirdikleri takdirde “Çift Ana dal” (Doublemajor) ve “Yan dal” (minor) programlarına girebilmektedirler.

Nişantaşı Üniversitesi'nde uluslararası öğrenci olma imkanı sunmaktadır. Yurtdışından çeşitli ülkelerle yaptığı anlaşma ya da imzaladığı protokollerle çok sayıda üniversite ile iş birliği içindedir. Erasmus+ programı ile öğrencileri Avrupa’da; Avusturya ,Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Güney Kıbrıs Rum Cumhuriyeti, Çek Cumhuriyeti, Almanya, Fransa, Yunanistan, Macaristan, İtalya, Hollanda, Litvanya, Polonya, Ukrayna, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya ve İspanya’daki anlaşmalı üniversitelere gitme şansını yakalayabilirler. Üniversitenin, Erasmus+ programı kapsamında; Avrupa’daki 20 ülkede 105’in üzerinde anlaşması bulunmaktadır. 

AB ülkeleri dışındaki Ülkeler ile de protokolleri bulunmaktadır. Pukyong Üniversitesi (Güney Kore); Solbridge Üniversitesi (Güney Kore), International Burch Üniversitesi (Bosna Hersek).

Nişantaşı Üniversitesi Kütüphane Olanakları: 4878 m2lik bir alana sahiptir. Öğrencilerin ve çalışanların tüm ihtiyaçlarını karşılamayı amaçladığı kütüphane koleksiyonunda 30870 adet kitap ve 283 adet süreli yayın (gazete, dergi), çeşitli içeriklerde görsel işitsel yayınlar ve 7/24 dijital olarak ulaşılabilen sayısız bilgi kaynağı bulunmaktadır.

Nişantaşı Üniversitesi Öğrenim Ücretleri ve Burs Olanakları

Üniversiteye Giriş Başarı Bursu, Üniversite İçi Başarı Bursu, Spor Bursu, Tercih Bursu, Nişantaşı Eğitim ve Kültür Vakfı Bursu gibi burs seçenekleri mevcuttur.

Nişantaşı Üniversitesi 'nde eğitim-öğretim ücretlidir. 2022 - 2023 eğitim ve öğretim yılında yıllık öğrenim ücreti KDV hariç;

 • Tıp Fakültesi 143.500 TL
 • Diş Hekimliği Fakültesi 134.500 TL
 •  Pilotaj (İngilizce) lisans programı 103,000 TL
 •  İç Mimarlık, Psikoloji (Türkçe/İngilizce), Yeni Medya ve İletişim (Türkçe), Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Havacılık Elektrik ve Elektroniği ve Uçak Bakım ve Onarım lisans programları ile Sağlık Bilimleri Yüksekokulu'na bağlı lisans programları: 85.500 TL
 • Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Havacılık Yönetimi, Yeni Medya ve İletişim Yönetim Bileşim Sistemleri , İngilizce Mütercim ve Tercümanlık, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği (İngilizce), Dijital Oyun Tasarımı, Radyo Televizyon ve Sinema lisans programları 67.500 TL
 • Diğer tüm lisans programları: 51.000 TL'dir.
 • Meslek Yüksekokulu Ağız ve Diş Sağlığı, Ameliyathane Hizmetleri, Anestezi, Aşçılık, İlk ve Acil Yardım, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri ve Uçak Teknolojisi ön lisans programları: 58.500 TL
 • Adalet, Bilgisayar Programcılığı, Deniz Ulaştırma ve İşletme, Diş Protez Teknolojisi, Diyaliz, Eczane Hizmetleri, Fizyoterapi, Grafik Tasarımı, İç Mekan Tasarımı, Mimari Restorasyon, Optisyenlik, Ortopedik Protez ve Ortez, Odyometri, Patoloji Laboratuvar Teknikleri, Radyo ve Televizyon Programcılığı, Radyoterapi ve Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri ön lisans programları: 43.500 TL
 • Meslek Yüksekokulu'nun diğer birinci ve ikinci öğretim programları: 34.500 TL'dir.
 •  2022 - 2023 akademik yılında Pilotaj programına kaydolan öğrenciler için Uçuş Okulu tarafından belirlenen uçuş ücreti KDV hariç 50.000 EURO'dur..

Nişantaşı Üniversitesi & Kampüste Yaşam

Nişantaşı Üniversitesi kampüs olarak sadece ülkemizin değil aynı zamanda Avrupa’nın en büyük kapalı kampüsüne sahip Burası sadece bir üniversite değil, resmen bir şehir! İçerisinde kafelerin, restoranların olduğu, dronelerın uçtuğu kocaman bir şehir. Ayrıca kampüsün şehrin merkezinde olması ve İstanbul’un neresinde olursanız olun kolayca ulaşılabiliyor olması da bir avantaj sağlamaktadır.

Üniversitede, Havacılıktan tiyatroya, müzikten, ar-ge ye, sosyal, sanatsal, akademik, bilimsel ve kültürel 50 nin üzerinde kulüp bulunmaktadır.  Yılda 250 nin üzerinde etkinlik ile öğrencilere kendilerini geliştirebilecekleri ortamlar sağlanmaktadır.

Tema, sosyal hizmet, psikoloji ve hayvan severler gibi, üniversite öğrenci kulüpleri tarafından geliştirilen çok sayıdaki sosyal sorumluluk projeleri ile toplumsal duyarlık oluşturma ve farkındalık yaratma, topluma ve çevreye fayda hedefi ile birçok kampüs içi ve kampüs dışı faaliyet gerçekleştirilmektedir.

Düzenli olarak kampüs içerisinde kurulan standlar ile öğrencilerin kendilerine uygun kulüp faaliyetlerine ulaşmaları sağlanmaktadır.

Nişantaşı Üniversitesi Spor Olanakları

Üniversitede sportif becerileri geliştirmek, yaşam boyu dostluklar oluşturmak ve sağlıklı yaşam tarzını teşvik etme amacıyla çeşitli etkinlikler gerçekleştirmektedir. Akademik yıl boyunca öğrencileri kampüste gerçekleştirilen spor turnuvalarına katılabilir, rekabetçi ve eğlence merkezli sportif faaliyetlerde yer alabilirler.

Aynı zamanda üniversite, öğrencilerinden oluşturdukları spor takımları ile üniversiteler arası spor yarışma ve liglerine katılmaktadır. 

Nişantaşı Üniversitesi Spor Takımları:

Erkek Basketbol Takımı
Kadın Basketbol Takımı
Erkek Voleybol Takımı
Kadın Voleybol Takımı
Tenis Takımı
Masa Tenisi Takımı
Yelken Takımı
Yüzme Takımı
Futsal Takımı
Plaj Voleybolu
Okçuluk
Atletizm Takımı
3x3 Basketbol Takımı
Nişantaşı Üniversitesi Barınma Olanakları

Nişantaşı Üniversitesi kendi bünyesinde yurt bulunmamaktadır. İl dışında gelen öğrenciler Maslak Kampüsüne yakın özel yurtlarda kalmak durumundalar Maslak Kampüsüne yakın yurtlar Şişli erkek yurdu, Beşiktaş erkek yurdu, Beyoğlu erkek yurdu, Üsküdar kız kampüsü, Fatih kıztaşı kız yurdu, Vatan erkek yurdu, Çapa kız yurdu, Haseki erkek yurdu, Maltepe erkek ve Maltepe kız yurdu, Sabiha Hanım Öğrenci Yurtları kapsamında sıralanabilir. Kız ya da erkek olmak fark etmeksizin hemen her öğrencinin tercih edeceği Sabiha Hanım Öğrenci Yurtları, sizlere en iyi imkanları en uygun fiyatlara sunmaktadır. 

 

İzleme Raporuna Ulaşmak İçin Tıklayınız

Prof. Dr. ŞENAY YALÇIN

Maslak Mahallesi, Taşyoncası Sokak, No: 1V ve No:1Y Bina Kodu: 34481742, 34398 Sarıyer/İstanbul
PaylaşYorumlar Yorumlar   
Yorum Formu