Yeni Arayüze Geçiş Yap

Sanko Üniversitesi

Üniversite Adı
Sanko Üniversitesi
Özel

 • Tıp Fakültesi 
 • Sağlık Bilimleri Fakültesi
 • Diş Hekimliği Fakültesi

 • Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Sanko Üniversitesi Hakkında Güncel Bilgiler

 • Üniversite Türü: Vakıf Üniversitesi
 • Akademik Personel Sayısı: 138
 • Öğrenci Sayısı: 1.482
 • Öğrenim Dili : Türkçe

Sanko Üniversitesi 2013 yılında Sani Konukoğlu Vakfı, tarafından Gaziantep'te kurulmuş vakıf üniversitesidir. 

Geleceğin sağlık profesyonellerini yetiştirmek için yola cıkan sağlık temalı üniversite bünyesinde 3 Fakülte, 1 Meslek Yüksekokulu, 1 Enstitüsünde  Seçkin ve alanında en iyi öğretim elemanları ile eğitim veriyor.

Eğitim Olanakları: Sanko Üniversitesi öğrencileri mesleki yönü ağırlıklı, üst düzeyde ve yoğun İngilizce dil eğitimi alıyor. Sosyal sorumluluk projelerine katılıp kariyer planlamalarına yönelik önemli deneyimler kazanıyorlar. Biyomedikal bilimler alanında araştırma ve bilimsel yayın yapma bilincini elde ediyorlar. mesleki yönü ağırlıklı, üst düzeyde ve yoğun İngilizce dil eğitimi alıyor. Sosyal sorumluluk projelerine katılıp kariyer planlamalarına yönelik önemli deneyimler kazanıyorlar. Biyomedikal bilimler alanında araştırma ve bilimsel yayın yapma bilincini elde ediyorlar. 

Sanko Üniversitesi aktedite olmuş bölümleri ile uluslararası geçerliliğe sahip diploma ile mezun etmektedir.Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon ile Beslenme ve Diyetetik Bölümleri akredite olmuştur

Özel Sani Konukoğlu Hastanesi; üniversite öğrencilerinin eğitimine katkıda bulunmak için imkânlarını seferber etmektedir. Sataj alanı oluşturan Hasatane Üniversite öğrencilerinin gerek deneyimli sağlık ekibin tecrübeleriyle, gerek teknik donanımı tecrübe edebilmesiyle gerekse hasta çokluğu ve çeşitliliği ile deneyim kazanabilmektedirler.

Erasmus serüvenine 2016 yazında başlamış olan Üniversitede; 4 yıldır öğrencileri staj ve öğrenim hareketliliklerinden yararlanmaktadır. Şu ana kadar 47 öğrenci hareketliliğe katılmış olup; Avrupa'da hem partner olunan 20 üniversitede hem de birçok prestijli hastane ya da klinikte hareketliliklerini gerçekleştirmişlerdir. Bugüne kadar İngiltere, Almanya, İspanya, Malta, Litvanya, Polonya gibi ülkelere gitmiş olan öğrenciler, yabancı dillerini geliştirerek Avrupa'da çalışma/öğrenim deneyimi edinmişlerdir.

Sanko Üniversitesi Ücretleri, Burs ve İndirimleri

Sanko Üniversitesi Ücrete tabi bir üniversitedir. Ancak sağladığı eğitim burslarından faydalanan öğrenci oranı %22,34'dir.

2022-2023 Eğitim- Öğretim yılı lisans öğrenim ücretleri 

 • Tıp Fakültesi : 148.255TL
 • Beslenme ve Diyetetik Bölümü: 66.000TL
 • Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü:66.000TL
 • Hemşirelik Bölümü : 52.693TL

2022-2023 Eğitim-Öğretim tüm önlisans bölümleri öğrenim ücretleri: 36.000TL 

 • Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Bölümü
 • Anestezi Bölümü
 • İlk ve Acil Yardım Bölümü
 • Ameliyathane Hizmetleri Bölümü

ÖSYM Bursu: ÖSYM Tercihleri sonucu üniversite programlarının burslu kontenjanlarına %100 tam burslu ve %25 indimli yerleşen öğrencilerin faydalandığı burs.

 Şehit ve Gazi çocuklarına durumlarını belgelendirme şartıyla eğitim-öğretim ücretinden %50 (yüzde elli) indirim yapılacaktır.
 Üniversite tercihinde SANKO Üniversitesini birinci sıradan tercih eden öğrenciler sadece ilk yıl için %10 (yüzde on) eğitim ücreti indiriminden faydalanabilir.
SANKO Üniversitesi bünyesinde öğrenim gören kardeş öğrencilerden, ikinci ve daha sonraki her kardeş %10 (yüzde on) kardeş indiriminden faydalanabilir.
Bir sonraki yıl için belirlenmiş olan öğrenim ücretlerinin Ağustos ayından önce peşin ödenmesi durumunda %5 (yüzde beş) ücret indirimi uygulanacaktır.

Tıp Fakültesi

1. EK Burslar, YKS sonuçlarına göre:

a) İlk 1000'den gelen öğrencilere %100 eğitim-öğretim ücret muafiyeti, 1001-3000 aralığından gelen öğrencilere %75 eğitim-öğretim ücret muafiyeti, 3001-10.000 aralığından gelen öğrencilere %50 eğitim-öğretim ücret muafiyeti uygulanmaktadır.

Harçlık (Yılda 8 ay)

 •  İlk 1000'den gelen öğrencilere 7500TL/Ay, 
 • İlk 1001-2500 aralığından gelen öğrencilere 7000 TL/Ay,
 • İlk 2501-5000 aralığından gelen öğrencilere 6000 TL/Ay,

Sanko Üniversitesi & Kampüs'te Yaşam

Gaziantep’in en merkezi noktalarından birinde yer alan SANKO Üniversitesi merkez yerleşkesi, üniversite ana binası, SANKO Üniversitesi Sani Konukoğlu Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nden oluşmaktadır. Ana binanın hemen yanında yer alan, SANKO Üniversitesi Sani Konukoğlu Uygulama ve Araştırma Hastanesi Türkiye’nin en donanımlı özel hastanelerinden biridir. Modern bir büyükşehirin tüm olanaklarına yürüme mesafesindeler. Modern yerleşkenin sağladığı tüm sosyal aktivitelerden kolaylıkla faydalanabiliyorlar.

Öğrencilerin akademik, sosyal gelişimine katkı sağlamak amacıyla kurulmuş 23 öğrenci kulübü bulunmaktadır. SANKO Üniversitesi akademik, idari kadrosu ve öğrencileri sosyal, sportif ve kültürel faaliyetleri için; SANKO Üniversitesi Kültür Evi ile Özel SANKO Okulları bünyesinde yer alan Abdulkadir Konukoğlu Spor ve Kültür Merkezi’nden yararlanabilmektedir.

Beslenme 

SANKO Üniversitesi, öğrencilerine ve çalışanlarına ferah mekanlarda, sağlıklı, temiz ve kaliteli yemek olanağı sunar. Ana kampüsde yemekler seçmeli olup, ayrıca tabldot menü de çıkartılır. Öğrenciler, üniversite merkezindeki ana yemek salonunda ekonomik şartlarda yemek hizmetlerinden faydalanabilirler. Ayrıca üniversite binası içinde ana yemekhaneye ek olarak hizmet vere iki kafeterya mevcuttur. Kaliteli ve alternatifli hizmet vermektedir.

Barınma Olanakları 

Sankko Üniversitesinin kendi bünyesinde yurt bulunmamaktadır. Ancak Üniversiteye cok yakın hatta yürüme mesafesinde bir çok özel yurt ve apart ev bulunmaktadır.

İzleme Raporuna Ulaşmak İçin Tıklayınız

Prof. Dr. GÜNER DAĞLI

İncili Pınar, Gazi Muhtar Paşa Blv. No:36, 27090 Şehitkamil/Gaziantep
PaylaşYorumlar Yorumlar   
Yorum Formu