tpuan.combeta

İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu

İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu
İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu
Üniversite Türü
Özel
Üniversite Enstitüler
Üniversite Fakülteleri

Üniversite Yüksekokulları

Üniversite MYO

 • Sağlık Meslek Yüksekokulu
 • İşletme Meslek Yüksekokulu
 • Tasarım Meslek Yüksekokulu

Üniversite Genel Bilgiler

İstanbul Meslek Yüksekokulu Hakkında Güncel Bilgiler

Üniversite Türü: Vakıf Üniversitesi

Müdür: Dr. Öğr. Üyesi  M. Sedat BEKİROĞLU

Öğrenci Sayısı: 5000+

Öğrenim Dili: İngilizce & Türkçe

Şisli Meslek Yüksekokulu  Sağlık  Programları:

 • Ağız ve Diş Sağlığı Programı (öğrenim ücreti 30.937)
 • Ameliyathane Hizmetleri (öğrenim ücreti 30.937)
 • Anestezi Programı (öğrenim ücreti 30.937)
 • Elektronörofizyoloji Programı (öğrenim ücreti 30.937)
 • Fizyoterapi Programı (öğrenim ücreti 30.937)
 • İlk ve Acil Yardım Programı (öğrenim ücreti 30.937)
 • Odyometri Programı (öğrenim ücreti 30.937)
 • Elekronörofizyoloji (öğrenim ücreti 30.937)
 • Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı (Ücreti 26.634)
 • Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı (öğrenim ücreti 30.937)

Şisli Meslek Yüksekokulu İşletme Programları:

 • Adalet Programı  (öğrenim ücreti 27.958)
 • Aşçılık Programı (öğrenim ücreti 30.937)
 • Sivil Hava Kabin Hizmetleri (öğrenim ücreti 30.937)
 • Bankacılık ve Sigortacılık Programı (Ücreti 26.634)
 • Çocuk Gelişimi Programı (öğrenim ücreti 27.958)
 • Radyo ve Televizyon Programcılığı Programı (öğrenim ücreti 27.958)
 • Spor Yönetimi Programı (öğrenim Ücreti 26.634)
 • Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı (Öğrenim ücreti 26.634)
 • Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Programı (öğrenim ücreti 27.958)

Şisli Meslek Yüksekokulu Tasarım Programları:

 • Grafik Tasarımı Programı  (öğrenim ücreti 27.958)
 • İç Mekan Tasarımı Programı  (öğrenim ücreti 27.958)
 • Mimari Restorasyon Programı  (öğrenim ücreti 27.958)
 • Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Programı  (öğrenim ücreti 27.958)

Şişli Meslek Yüksekokulu programlarımda programlar içerisinde örgün ve ikinci öğretim arasında fiyat farkı bulunmamaktadır.

İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu, İstanbul Şişli Vakfı tarafından, 2012 yılında İstanbul'da kurulmuş Vakıf Meslek Yüksekokulu'dur Şişli Meslek Yüksekokulu, Prof. Dr. Aynur Aydın’ın kurucu müdürlüğünde 2012-2013 Eğitim-Öğretim Yılında faaliyete geçmiştir. 9 program ve 500 öğrenci ile akademik yolculuğu başlayan İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu, 2020-2021 Akademik yılı itibariyle 23 program ve 5 bin öğrenciyi kapsayacak büyüklüğe ulaşmıştır.

Şişli Meslek Yüksekokulunun Uygulama İngilizce ve çevirmenlik programı hariç diğer programlarının eğitim dili Türkçe dir.

Şişli Meslek Yüksekokulu Kamu Hastaneleri Birliği ile yapmış olduğu işbirliği çerçevesinde sağlık programlarında 3 dönem mesleki uygulama eğitimi verilmektedir. Aynı zamanda Meslek Yüksekokulu ile Kamu Hastaneler Birliği arasında yapılan işbirliği ile sağlık programlarında eğitim alan öğrenciler yaz stajlarını kamu hastanelerinde yapabilmektedir.

Şişli Meslek Yüksekokulunda Öğrenciler derslere, uygulamalara ve sınavlara katılmak zorundadırlar. Devam zorunluluğu; o yarıyıldaki toplam eğitim-öğretim süresinin teorik dersler için en az % 70, uygulamalı dersler için % 80’dir.

Yurtdışında eğitim alma fikri, günümüzde öğrenciler için bir hayal olmaktan öteye geçmiştir. Zira globalleşen dünyada; gelişen teknoloji, ülkeler arası ulaşımın kolaylığı ve ticari anlaşmalar sayesinde bir üniversite öğrencisi için yabancı bir ülkede eğitim almak demek; yeni bir kültürü tanımak, gideceğiniz ülkeyi keşfetmek, kariyer imkanlarından faydalanmak, meslek hayatınızda farkınızı ortaya koymak ve en önemlisi de yabancı dilinizi geliştirerek hayatınız boyunca unutamayacağınız bir deneyim elde etmektir. İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu öğrencileri İkinci sınıfta  tek dönem ya da iki dönem olarak tercih edebilecekleri Erasmus programından okulun öncülüğünde faydalanabilmektedirler.

Şişli Meslek Yüksekokulu aynı zamanda  Dünyanın en büyük gençlik organizasyonu olan AIESEC Programını da uygulamaktadır. AIESEC Programı üniversite öğrencileri ve mezunlar için sosyal sorumluluk ve profesyonel staj imkanları sunan, şirketler ve sivil toplum kuruluşlarını farklı ülkelerdeki genç yetenekler ile buluşturmaktadır. Öğrencileri İngilizce dil yeterliliği aranmayan 6 veya 8 haftalık sosyal sorumluluk projelerine gönüllü olarak dahil olabilmekteler. Bunun yanında İngilizce dil yeterliliği sağlayan öğrenciler en az 3 ay en fazla 12 ay olmak üzere staj programına dahil olabilmekteler.

Şişli Meslek Yüksekokulu Burs ve İndirimleri

Şişli Meslek Yüksekokulunun eğitim programlarından birine girebilmek için Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) yaptığı Yükseköğretime Geçiş Sınavına katılmak ve baraj puanını geçerek tercih formunda ilgili programı tercih etmek ve ÖSYM tarafından  % 50 burslu programlarına yerleştirilmek gerekir.

Tercih İndirimi : İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu’nun programlarını 1.inci, 2.inci ve 3.üncü sırada tercih eden ve kaydolan öğrencilere yıllık eğitim-öğretim ücretlerinde % 25 oranında Mütevelli Heyet tarafından yapılan indirimdir.

 Lisanslı Sporcu Bursu %50, Şehit ve Gaziler ile eş ve çocuklarına %75, Kardeş İndirimi her birine  %5 indirm, Engelli Bursu %50 indirim verilmektedir. Peşin ödemelerde %5 indirim yapılmaktadır.

Şişli Meslek Yüksekokulu & Kampüs'te Yaşam

İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu, Eğitm Kampüsü Maslakta 40 bin metrekarelik alanda kurulan ve Esentepe yerleşkesi ile öğrencilerine geniş ve güvenli, teknolojik alt yapısı güçlü çağdaş eğitim ve öğretim alanı sunmaktadır. Sanayi ve iş merkezlerinin ortasında bulunan yerleşkeleri öğrencilerin profesyonel iş yaşamına teorik ve pratik olarak güçlü bir şekilde hazırlanmasına olanak sunmaktadır.
Öğrencileri, Maslak yerleşkesinde bilgisayar laboratuvarları, TV stüdyosu, uygulama atölyeleri ve üretim alanları ile nitelikli ve donanımlı eğitim hizmetinden yararlanmaktadır.

700 kişi kapasiteli Konferans Salonumda konferans, söyleşi ve seminer gibi bilimsel toplantılar; konser ve tiyatro gibi sanatsal faaliyetler yapılmaktadır.
Öğrencileri yerleşkede bulunan kafeteryalar ve yemekhaneden yiyecek içecek ihtiyacını karşılamakta, bahçede dinlenme olanağı bulmaktadır.
Öğrencileri aktif olarak yer aldıkları öğrenci kulüpleri ile renkli, yaratıcı ve üretken etkinlikler gerçekleştirmekte, Sosyal Sorumluluk Projesi Dersi kapsamında ise önemli farkındalık ve dayanışma etkinliklerine imza atmaktadır. 

Şişli Meslek Yüksekokulu Barınma Olanakları

Şişli Meslek Yüksekokulu’nun Kendi Bünyesinde Yurt’u bulunmamaktadır. Anlaşması ve indirim sağlayabildiği özel öğrenci yurtları mevcuttur.

Üniversite YÖK İzleme Raporu
İzleme Raporuna Ulaşmak İçin Tıklayınız
Üniversite Rektörü

Üniversite Adresi
Esentepe, Büyükdere Cd. No:100, 34394 Şişli/İstanbul
Üniversite Konumu