tpuan.combeta

İzmir Tınaztepe Üniversitesi

İzmir Tınaztepe Üniversitesi
İzmir Tınaztepe Üniversitesi
Üniversite Türü
Özel
Üniversite Enstitüler
Sağlık Bilimleri Enstitüsü
Üniversite Fakülteleri

 • Tıp Fakültesi
 • Sağlık Bilimleri Fakültesi

Üniversite Yüksekokulları

Üniversite MYO

 • Sağlık Bilimleri Meslek Yüksekokulu

Üniversite Genel Bilgiler

İzmir Tınaztepe Üniversitesi Hakkında Güncel Bilgiler

 • Üniversite Türü: Vakıf Üniversitesi
 • Akademik Personel Sayısı: 46
 • Öğrenci Sayısı: 474
 • Öğrenim Dili Türkçe

İzmir Tınaztepe Üniversitesi, Ses Sağlık Eğitim ve Spor Vakfı tarafından 18 Mayıs 2018 tarihinde İzmir'de kurulan bir vakıf üniversitesidir. İzmir Tınaztepe Üniversitesi, başta sağlık bilimleri olmak üzere tüm bilim dallarında uygulama ağırlıklı eğitim odaklı, ulusal ve evrensel standartlarda hizmet veren, yenilikçi araştırmalar ile girişimciliği destekleyen bir yükseköğretim kurumu olma misyonu ile kurulmuş, Tınaztepe Sağlık Grubu’nun sahip olduğu bilgi birikimi gelecek nesillere aktarmayı amaçlayan bir sağlık ihtisas üniversitesidir. İzmir Tınaztepe Üniversitesi, 2 adet fakülte, 1 adet meslek yüksekokulu ve 1 adet enstitü ile kurulmuştur. Üniversitenin Eğitim Dili Türkçe'dir. Öğrencileri kendi ana programının yanında ilgi duydukları başka bir programda yan dal yapma imkanına erişecekleridir.

İzmir Tınaztepe Üniversitesi eğitim öğretiminde Tınaztepe Sağlık Grubu'nun tam teşekküllü olan Tınaztepe Hastaneleri ile işbirliği yapılmıştır. Öğrenciler teorik  eğitimlerini uygulama ile destekleyeceği stajlarını yapacağı mezuniyetlerinde istihdam edilme imkanına erişeceği adresleri olacaktır.

Eğitim faaliyetleri inşaatı devam etmekte olan İzmir Tınaztepe Üniversitesi kampüsünde yürütülmektedir. Kampüsü, İzmir Buca semti, Aydoğdu Mahallesi'nde bulunmaktadır. 2020-2021 Eğitim Öğretim yılında Tıp Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu olarak 10 programda öğrenci alarak eğitim-öğretime başlamıştır İzmir Tınaztepe Üniversitesi bölgesinde sağlık alanında tematik bir üniversite niteliğine sahip tek üniversitedir.

İzmir Tınaztepe Üniversitesi'ne başarılı öğrencilerin yerleşmesini sağlamak; Üniversiteye alınan öğrencileri daha fazla çalışmaya teşvik etmek ve başarılı öğrencileri ödüllendirmek üzere burslar verilerek öğretim ücreti indirimleri yapılmaktadır

2022-2023 İzmir Tınaztepe Üniversitesi Öğrenim Ücretleri
Tıp Fakültesi Öğrenim Ücreti: 153.500,00TL
Sağlık Bilimleri Fakültesi

 • Hemşirelik %50 Burslu 49.300,00
 •  Ebelik: %50 Burslu 49.300,00
 • Dil ve Konuşma Terapisi %50 Burslu 49.300,00
 •  Beslenme ve Diyetetik Ücreti: 49.300,
 • Fizyoterapi ve Rehabilitasyon %50 Burslu 49.300,00
 • Odyoloji %50 Burslu: 40.000

Sağlık Hizmetleri MYO tüm bölümleri %100 ve 50% Burslu%50 burslu öğrenim ücretleri 39.500,00TL+KDV

İzmir Tınaztepe Üniversitesi & Kampüs'te Yaşam

İzmir Tınaztepe Üniversitesi Eğitim Kampüsü 102 dönümlük kampüs alanı üzerine inşa edilmiştir. Kampüsü, İzmir Buca semti, Aydoğdu Mahallesi'nde bulunmaktadır.(Yol tarifi: Kampüs, Oyak 2.bölge konutları ile yeni yapılan Mevlana Camii arasında kalan 102 dönümlük arsa üzerine inşa edilecektir. Buca Şahin Tepesi’ne, jandarmaya, itfaiyeye ve İzmir Ulaştırma Merkezi'ne(İZUM) çok yakındır.

Kampüs alanının Buca içerisinde şehir karmaşasından uzak ancak kolay bir ulaşım konumunda “Öğrencilerin kolay ulaşabileceği, şehir merkezine 5 kilometre uzaklıkta, otoyol bağlantısına yakın  Kampüs içerisinde öğrencilerin sosyal ve kültürel gelişimlerine katkı sağlayacak sosyal tesisler, spor salonları ve kütüphane bulunmaktadır. Konser, etkinlik, panel ve kongre gibi faaliyetlerin yapılacağı kampüsün, öğrencilerin ve ülkenin hatta dünyanın önemli aktörleri tarafından kullanılacağı bir yapıda olması planlamaktadır.. Üniversitede öğrenciler teorik bilgi aldıkları eğitim süreçlerinden arta kalan zamanlarında kampüsteki sosyal imkanlardan faydalanarak eğlenceli, kaliteli zaman geçirebileceği, sosyal bir yaşam kampüsünde okumanın ayrıcalığını vadetmektedir.

İZTÜ öğrencilerinin öğrencileri akademik gelişim yanında çok yönlü bireyler olarak da gelişmelerini önemsemekte ve desteklemektedir. Eğitim öğretime başlamaları ile birlikte öğrenci topluluklarının oluşması ve çalışmalarına her türlü destek verilmektedir.

 

Ege insanının sıcakkanlılığıyla, öğrenciliğinin ilk aylarından itibaren burada yepyeni ve unutamayacağın dostluklar edineceksin. İzmir'deki eğitim hayatın pek çok sosyal olanakla renklenecek; ücretsiz sinema gösterimleri, öğrencilere özel tiyatrolar, etkinlikler ve çok daha fazlası ile öğrenci olmanın ayrıcalığını yakalayacak, tadını çıkaracaksın

Barınma Olanakları

Tınaztepe Üniversitesi il dışından gelen öğrencilerin barınma ihtiyacı için Konukevinde konaklama fırsatı sunulmaktadır. Konukevi Tınaztepe Buca Hastanesi'ne yakın mevkide olup Buca Yıldız mahallesinde bulunmaktadır.
Kampüsün içindeki yurdun inşası devam etmekte olup kısa sürede tamamlanması planlanmaktadır.

Ulaşım 

İzmir Tınaztepe Üniversitesi Eğitim Kampüsüne Tramvay, metro hattı, vapur, İzban gibi seçenekleriyle şehrin pek çok ana noktasına kolaylıkla ulaşım sağlanabilmektedir. Öğrencilere sağlanan indirimli yolcu kartlarıyla 90 dakika içinde farklı hatlara aktarma imkanı bulunuyor.

Üniversite YÖK İzleme Raporu
İzleme Raporuna Ulaşmak İçin Tıklayınız
Üniversite Rektörü

Prof. Dr. Mustafa Güvençer

Üniversite Adresi
Aydoğdu, 1267/1. Sk. No:4, 35400 Buca/İzmir
Üniversite Konumu