Yeni Arayüze Geçiş Yap

Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi

Üniversite Adı
Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi
Özel

 • Diş Hekimliği Fakültesi
 • Eczacılık Fakültesi
 • Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi
 • Sağlık Bilimleri Fakültesi
 • Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi
 • Tıp Fakültesi

 • Avrupa Meslek Yüksekokulu

Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Hakkında Güncel Bilgiler

 • Üniversite Türü: Vakıf Üniversitesi
 • Akademik Personel Sayısı: 72
 • Öğrenim Dili: Türkçe 

Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi,2009 yılında Avrupa Eğitim Vakfı tarafından Avrupa Meslek Yüksekokulu adıyla İstanbul'da kurulmuş. 2020 yılında isim değiştirerek Kocaeli'ye taşınmıştır. Üniversite bünyesinde ön lisans, lisans ve yüksek lisans eğitimleri verilmektedir

2020-2021 öğretim yılı itibarıyla Kocaeli'de sağlık ağırlıklı öğretim yapan vakıf üniversitesidir  6 fakülte 1 meslek yüksekokulu, 1 enstitü ile eğitim faaliyetlerini sürdüren Kurumun öğrencileri Kendi bölümlerinde ön lisans/lisans programlarını başarıyla yürüten ve gerekli koşulları yerine getirdiği takdirde Çift Anadal yapma hakkına sahip olur. Çift Anadal Programı ücretsizdir.

Bölümlerin ve programların eğitim dili Türkçedir. Zorunlu İngilizce hazırlık programı bulunmamaktadır. İngilizce hazırlık programı isteğe bağlı olarak verilmektedir.

Avrupa Meslek Yüksekokulu, Türk Yükseköğretiminde önemli bire yere sahiptir. Ön lisans programları konusunda 11 yıllık bir tecrübeye sahip olan Yüksekokulundan mezun olan öğrenciler istihdama katılımda önemli bir başarı çıtası oluşturmuştur.

Kocaeli Sağlık veTeknoloji Üniversitesi Sağlık ve teknolojileri alanında öncelikle bilgi donanımlı ve yeni bilgiler  üretecek akademik kadroları istihdam edip, çalışmalarını desteklemek birinci hedefidir. Öğrencinin öğrenmesinin yanında, araştırma ve üretim yapabilmesine imkânlar sağlayan laboratuvarlar ve fiziki alt yapılar oluşturmak diğer bir olmazsa olmazıdır. 

Kocaeli, bölgenin ikinci büyük şehridir. Üretim merkezidir. Öğrencilerin sosyal ve kültürel zeka birikimini destekleyecek geniş imkânlar sunmaktadır. Kocaeli'nin ilk vakıf üniversitesi olmanın dinamizmiyle Kocaeli’nin yükseköğretimine ve teknolojik üretimine önemli katkılar sağlamak niyetindedir.

Kocaeli Sağlık Ve Teknoloji Üniversitesi Ücretleri. Burs ve indirimleri

KOSTÜ, öğrencileri daha fazla çalışmaya teşvik etmek, başarılı öğrencileri desteklemek, engelli ve ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitim öğretim faaliyetlerini desteklemek amacıyla ÖSYM bursu dışında çeşitli oranlarda burslar vermektedir.

Maddi imkânları sınırlı öğrencilere  Avrupa Eğitim Vakfı tarafından çeşitli oranlarda burs verilmektedir.

Kardeş Bursu Aynı anda eğitim alan kardeşlerden birine %10 kardeş bursu verilmektedir.

Tercih Bursları: İlk beş tercihinde Üniversiteyii tercih eden öğrencilere  %50 +%10 tercih bursu verilmektedir. (Diş Hekimliği Fakültesinde tercih bursu yoktur.)

Akademik Başarı Bursu Her akademik yıl sonunda, lisans ve ön lisans programlarında, en az iki yarıyıl öğrenim görmüş öğrencilere Mütevelli Heyeti tarafından belirlenen oranda burs imkânı sağlanacaktır 

2022-2023 akademik Yılında öğrenim ücretleri: 

 • Diş Hekimliği  Fakültesi %25 İndirimi 160.000 TL+KDV
 • Diş Hekimliği (ingilizce) %25 İndirimi: 150.000 TL+KDV
 • Eczacılık  %25 İndirimi: 150.000TL+KDV
 • Fizyoterapi ve Rehabilitasyon  %25 İndirimi: 65.000TL+KDV
 • Hemşirelik %25 İndirimi: :65.000 
 • Bilgisayar Mühendisliği  %25 İndirimi:75.000TL+KDV
 • Yazılım Mühendisliği v %25 İndirimi:75.000TL+KDV
 • Zorunlu İngilizce Hazıırlık:60.00TL+KDV

Meslek Yüksekoklu Tüm Programları %25 ve  %50 Bursludur Ücretler :55 000 ile 65.000 arasında değişmektedir.

Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi & Kampüs'te Yaşam

Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversites Eğitim Kampüsleri Hakkında : Üniversite iki ilde yükseköğretim faaliyetlerini sürdürmektedir Üniversitenin 2. sınıf öğrencileri Kazlıçeşme - İstanbul yerleşkesinde; 1. sınıf öğrencileri Kocaeli - İzmit yerleşkesinde eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir. İdari ve akademik yapılanma bu mevcut duruma göre oluşturulmuştur. Meslek Yüksekokulunun 10 yıllık yükseköğretim deneyimi dönüşüm sürecinde önemli bir kazanımı olmuştur. Fiziki yapılanma büyük oranda tamamlanmıştır. 

Kocaeli Sağlık ve teknoloji üniversitesi  öğrencilerin  alanlarına ve becerilerine dayalı sosyal kültürel ve sportif çalışmalara katılımlarını sağlamak, öğrencilerin sağlık, psikolojik danışmanlık gibi temel gereksinimlerini karşılayarak ruhsal, fiziksel ve kültürel gelişimlerine de katkı bulunmakla birlikte beslenme, barınma gibi ihtiyaçlarında karşılanmasını Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından sağlamaktadır. Öğrencilerin sosyal, kültürel ve sportif çalışmalarına rehberlik etmek, katılımlarını sağlamak Öğrenci Konseyi ve Öğrenci Kulüplerinin gerçekleştireceği etkinliklere destek vermek, Üniversite içinde, dışında kültürel ve sportif etkinlikler düzenlemek ve ayrıca üniversiteler arası sportif etkinliklere katılmak Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığının başlıca amaçları arasında yer almaktadır

Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesinde Öğrenciler, öğrenim sürelerinin tamamında uygulamaların içerisine dahil edilir. Öğrenciler ilk dönemden itibaren uygulama alanlarına giderek aldıkları teorik eğitimi uygulamada deneme ve gözlemleme imkânı bulurlar. Üniversite öğretim elemanları, öğrencilerin kişisel, mesleki ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla ulusal ve uluslararası kongre, seminer, çalıştay, workshop ve benzeri toplantılara katılmaları için destek vermektedir.

Öğrencilerimizin akademik eğitim hayatının yanında toplumsal, kültürel, sanatsal, bilimsel ve bireysel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla tamamı öğrencileri tarafından kurulan ve yönetilen toplam 17 Öğrenci Kulübü vardır. Kulüplerin düzenledikleri etkinlikler; öğrencilerin takım çalışmasını öğrenmesi, farklı bakış açılarını bir arada sunabilmesi ve girişimci bireyler olabilmesi için onlara fırsat sunmaktadır.

Barınma Olanakları

 Kendi Bünyesinde Yurt’u bulunmamaktadır. Anlaşması ve indirim sağlayabildiği özel öğrenci yurtları mevcuttur.

 

 

İzleme Raporuna Ulaşmak İçin Tıklayınız

Prof. Dr. Muzaffer Elmas

Yeniköy Merkez, Ilıca Cd. No:29, 41275 Başiskele/Kocaeli
PaylaşYorumlar Yorumlar   
15 Eylül 2023
Cemile :
Merhabalar hocam ikinci tercihim olduda sizin üniversite rehabilitasyon bölümünü tercih ettim.ücretler her yıl başımı 65 bin TL yoksa 2 yılın toplamımı.. iyi günler teşekkür ederim.


Yorum Formu