Yeni Arayüze Geçiş Yap

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi

Üniversite Adı
İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi
Özel

 • Eczacılık Fakültesi
 • Diş Hekimliği Fakültesi
 • İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi
 • Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi
 • Sağlık Bilimleri Fakültesi
 • Tıp Fakültesi

 • Yabancı Diller Yüksekokulu

 • Meslek Yüksekokulu
 • Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Hakkında Güncel Bilgiler

Üniversite Türü: Vakıf Üniversitesi

Akademik Personel Sayısı: 200

Öğrenci Sayısı: 582

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi, 2020 yılında Neutec, Bilgiç Vakfı tarafından kurulmuş bir Vakıf Üniversitesi olarak  4. nesil üniversite anlayışıyla eğitim veren İSTÜN, mesleki yeterliliğe sahip, kendi yetkinliklerini keşfederek topluma faydalı projeler üretebilen, araştırma odaklı, toplumlara küresel boyutta hizmet veren, tıp ve bilimin en ön saflarında yer alacak mezunlar yetiştirmeyi hedeflemektedir.

2020-2021 Eğitim - Öğretim yılında faaliyete başlamak üzere yükseköğretimindeki yerini almıştır. Sağlık sektöründe 30 yılı aşkın süredir edinilen deneyim ve sektör iş birliklerinin sağladığı bilgi birikimi ile kurulan üniversite, Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Tıp Fakültesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, İlaç Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü ve Lisansüstü Eğitim Enstitüsü ile eğitim vermektedir.

Lisans eğitimi süresince araştırma kültürü yaratma, yaygınlaştırma ve yaratıcı öğrenciler yetiştirme amacı ile düzenlenen projelerle, bireysel ve grup olarak öğrencilerin bilimsel üretim çabaları teşvik edilerek geniş bir araştırmacı ufkuna sahip olmaları sağlanacaktır. "öğrenci merkezli öğrenme yaklaşımı" bağlamında ölçme ve değerlendirmede, yalnızca sınavlar değil; proje, sunum, ödev vb. etkinliklere de yer verilmektedir

İSTÜN Kariyer Merkezi’mizin çeşitli meslek kuruluşları ile yapmış olduğu iş birlikleri sayesinde öğrencilerin kariyerlerini planlamalarına ve iş hayatına en iyi şekilde hazırlanmalarına imkân tanınacaktır. Başarılı öğrencileri, öğrenimlerinin üçüncü yarıyılından itibaren çift ana dal ve yan dal imkânlarından yararlanabilirler. Ayrıca Avrupa Birliği ülkelerindeki üniversitelerde öğrenim görme olanağı sağlayan Erasmus+ programından faydalanabilirler.

İSTÜN Ücretleri, Burs ve İndirimler

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesinin eğitim-öğretimi ücretlidir. 2022-2023 eğitim-öğretim yılı öğretim ücretleri;

Tıp Fakültesi (% 50 indirimli) : 81.250

Diş Hekimliği Fakültesi (% 50 indirimli) : 74.750

Eczacılık Fakültesi (% 50 indirimli): 61.750

Zorunlu Hazırlık Sınıfı :25.000

Beslenme Ve Diyetetik (% 50 indirimli): 25.000

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (% 50 indirimli): 25.000

Hemşirelik (% 50 indirimli) :26.000

İngilizce Mütercim ve Tecümanlık (%50 İndirimli) 25.000

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi tüm bölümleri tam burslu ve  %50 Burslu : 40.000

Psikoloji (% 50 indirimli): 30.000

Sağlık Meslek Yüksekokulu Ağız ve diş Sağlığı bölümü  (% 50 indirimli) : 12.500

İSTÜN' üstün başarı bursu Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunun tüm programları tam bursludur. 

 • 1 ila 100 arasında olanlara aylık 6.000 TL
 • 101 ila 500 arasında olanlara aylık 4.500 TL
 • 501 ila 1000 arasında olanlara aylık 4.000 TL
 • 1001 ile 2.000 arasında olanlara aylık 3.500 TL tutarında aylık eğitim bursu ile ücretsiz yemek olanağı verilecektir. 9 ay boyunca devam eder.

Tercih İndirimi. Kardeş İndirimi,  Eğitimci ve Sağlık Personeli İndirimi, Personel İndirimi,  Şehit ve Gazi Malul İndirimi, Akademik Başarı Bursu vb burs seçenekleri ile başarılı öğrencileri ödüllendirmek ve eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amaçlanmaktadır.

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Kampüs'te Yaşam

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi olarak bilinen İSTÜN,Eğitim Kampüsü (Topkapı Kampüsü) İstanbul'un Zeytinburnu ilçesindedir. Yerleşke içerisinde toplam 6681 m²'lik kapalı alanda 15 derslik, 40 eğitim laboratuvarı, Bilimsel Araştırma Projeleri Uygulama Merkezi, Merkezi Kütüphane 11 idare ofisi ile öğrencilere akademik anlamda yeterlikler sağlanmıştır.

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi öğrencilerinin; kültürel birikimlerinin arttırılması, kültürel, sanatsal, sosyal, bilimsel ve sportif etkinliklerinin gerçekleştirilmesi ve akademik gelişimlerine katkı sağlanması amaçlarına gerekli destekleri vererek tamamı aktif 33 kulübe sahiptir. Her eğitim öğretim yılının kasım ve mart aylarında yapılacak olan yeni kulüp başvuruları ile Öğrenci Kulüpleri Yönergesindeki şartlar sağlandığında yeni kulüpler kurulabilir.

Spor Olanakları

Üniversite, öğrencilerinin yetenekleri doğrultusunda, farklı spor dallarında kendilerini geliştirmeleri amacıyla spor takımları kurmaktadır. Öğrencilerin, ilgili oldukları spor dallarında üniversiteyi en iyi şekilde temsil etmeleri ve bir arada, düzenli olarak spor yapabilmelerine yönelik imkanlar üniversite tarafından sağlanmaktadır.

Barınma Olanakları

İSTÜN kendi bünyesinde yurt bulunmamaktadır. Ancak Merkezi bir konumda bulunan kampüsün çevresinde hem özel hem de devlet yurtları bulunmaktadır.

Ulaşım

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Topkapı Kampüsüne, T1 Kabataş-Bağcılar tramvay hattı üzerinde yer alan, merkezefendi durağında inerek ulaşabilirsiniz. Topkapı kampüsü, merkezefendi tramvay durağına 2 dakika; cevizlibağ metrobüs durağına ise 10 dakika mesafededir.

İzleme Raporuna Ulaşmak İçin Tıklayınız

Prof. Dr. Seyhan ALKAN

Seyitnizam, Mevlana Cd. No: 85, 34015 Zeytinburnu/İstanbul
PaylaşYorumlar Yorumlar   
Yorum Formu