Yeni Arayüze Geçiş Yap

Antalya Akev Üniversitesi

Üniversite Adı
Antalya Akev Üniversitesi
Özel

  • Sanat ve Tasarım Fakültesi
  • İnsani Bilimler Fakültesi
  • İktisadi  ve İdari Bilimler Fakültesi

  • Meslek Yüksekokulu

Antalya Akev Üniversitesi Hakkında Genel Bilgiler

  • Üniversite Türü: Vakıf
  • Akademik Personel Sayısı: 95
  • Öğrenci Sayısı: 861

Antalya Akev Üniversitesi: Antalya’da  Kültür ve Eğitim vakfı tarafında 2015 yılında kuruldu.Yarım asırdan daha uzun süredir eğitim ve öğretim faaliyetleriyle uğraşan vakıf faaliyetlerin kesintisisz olarak devam etmektedir. “Anaokulundan-Üniversiteye” söylemini hayata geçirmek, eğitim meşalesini yükseköğretime taşımak için oldukça uzun süren çalişmaları sonucu  kurulan üniversite 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılında ilk öğrencilerini almıştır.

Antalya Akev Üniversitesi  hiçbir şirket ya da holding olmaksızın sadece halkın gücüyle kurulan bir vakıf üniversitedir. Yurt içi ve yurt dışında birçok üniversiteyle işbirliği anlaşması yaparak yöreselden evrensele uzanan AKEV dünya insanı yetiştirme hedeflemektedir. En az iki yabancı dil bilen, araştırıp sorgulayan her gün daha iyisini yapmak iddiasında olan, yaşadığı çevreye ve doğaya duyarlı, tarihi ve kültürüyle uyumlu bir gençlik hayal edilmektedir.

Güvenli bir şehirde, fiziksel, sosyal, kültürel ihtiyaçlarını üst seviyede karşılayabilen (barınma, beslenme, ulaşım, güvenlik, enformasyon vb.) çağdaş bir kampüs üniversitesinde öğrenim görmek öğrencilerin diger bir ayrıcalığıdır. Mezunlarının büyük bir çoğunluğunun, mezun oldukları  alanda istihdam edilmesi üniversitenin en önemli farkı olarak ortaya çıkmaktadır. Bu sonuç; verilen teorik ve pratik eğitimin, sektörle paralel yürütüldüğünün önemli bir göstergesidir.

Burs olanakları

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Yükseköğretim Kurulu katkılarıyla hayata geçirilen Milli Sporcu Bursu projesinin tanıtımı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı bir törenle yapıldı.. 

Proje kapsamında Antalya AKEV Üniversitesi, kendi bünyesinde yer alan bölümleri tercih eden Milli Sporcularımıza %100 burs imkanı tanıyacak.

Kampüs Olanakları

Kadriye kampüsümüzde öğrenci yurdumuz bulunmaktadır. Ayrıca turistik ve gelişmiş bir bölge olan Kadriye / Belek civarında kiralık evler rahatlıkla temin edilebilmektedir.

Ulaşım

Antalya AKEV Üniversitesi kampüsüne Antalya havalimanından 20 dk içinde, Antalya Otogarından 50 dk içinde ulaşabilirsiniz.

Yemek

Antalya AKEV Üniversitesi’nde fast food yiyecekler ve çeşitli alternatifler sunan kafeteryalar yer almaktadır. Alternatif olarak, öğrenciler Üniversite kampüsü çevresinde yer alan diğer kafelerde de yemek yiyebilirler.

Sağlık

Antalya AKEV Üniversitesi sınırları içerisinde hayati tehlike oluşturmayan yaralanma, kaza, hastalık durumlarında hastaya veya yaralıya olay yerinde ilk yardım yapıldıktan sonra gerekirse ambulans ile nakil sağlanmaktadır. Kampüs alanında revir hizmeti ve 1 km dahilinde Aile Sağlığı Merkezi bulunmaktadır.

Kültürel ve Sosyal olanaklar

Üniversitemizde yıl boyunca birçok seminer, panel, sergi, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri, gösteriler, bahar şenlikleri, konserler, sosyal sorumluluk projeleri gibi sosyal, sanatsal ve kültürel etkinlikler düzenlenerek öğrencilerin meslek alanları ve farklı ilgi alanları desteklenmektedir. Üniversitemizde öğrencilerin ders dışındaki zamanlarını değerlendirebilecekleri sosyal ve kültürel etkinliklerin yanı sıra öğrencilerin katılım gösterebileceği çeşitli kulüp ve topluluklarda bulunmaktadır. Bu kulüp ve topluluklar zaman zaman öğrencilerin katılım sağladığı çeşitli etkinlikler ve sosyal sorumluluk projeleri düzenlemektedir. Öğrencilerin sportif faaliyetleri için kampüs alanında spor sahaları bulunmaktadır. Yıl içinde öğrenci ve personelin katılım gösterdiği birimler arası spor müsabakaları düzenlenmektedir. Çeşitli branşlardaki takımlarla spor müsabakaları düzenlenmektedir.

İzleme Raporuna Ulaşmak İçin Tıklayınız

Prof. Dr. Kamile Perçin Akgül

Kadriye Mah. Celal Bayar Cad. No:5-6 Serik/ANTALYA, 07525 Serik/Antalya
PaylaşYorumlar Yorumlar   
Yorum Formu