Yeni Arayüze Geçiş Yap

Abdullah Gül Üniversitesi

Üniversite Adı
Abdullah Gül Üniversitesi
Devlet

 • Mühendislik Fakültesi
 • Yaşam ve Doğa Bilimleri Fakültesi
 • Mimarlık Fakültesi
 • Yönetim Bilimleri Fakültesi
 • İnsan Bilimleri Fakültesi
 • Eğitim Bilimleri Fakültesi

 

 • Yabancı Diller Yüksek Okulu
 • Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu

Abdullah Gül Üniversitesi Hakkında Bilgi

 • Abdullah Gül Üniversitesi ,Devlet Üniversitesi'dir
 • Öğrenci sayısı 1528 (%9 yabancı)
 • Akademik personel 220
 • Uluslararsı öğretim elemanı %20
 • Öğrenci / akademisyen oranı 1:7
 • Eğitim dili İngilizcedir.

Vakıf destekli tek Devlet Üniversitesidir.

Aşağıda derlediğimiz bilgileri okuduktan sonra hangi üniversitede okumalıyım sorusunu (AGÜ)de okumalıyım diye cevaplayacaksınız. Fiziki yapısıyla, son teknoloji ile donatılmış laboratuvarıyla, modern ve yeşil kampüsleriyle sizi dünyaya açacak fırsatlarıyla, sunduğu sosyal kültürel, sanatsal ve sportif etkinlikleriyle aradığım her şey düşünülmüş dedirtecek. Zaten halihazırda öğrenci memnuniyetiyle Türkiye sıralamasında 1.liği elinde tutun tek Devlet Üniversitesi, Devlet ve Özel Üniversiteler arasında ilk 5'e yerleşmiş durumda.

Yeni nesil Üniversitelerinin öncüsü olarak biliniyor. 21. yüzyılın yetkinliklerine sahip bireyler yetiştirmeyi hedefleyen bu üniversite İlk öğrencilerini 2013-2014 akademik yılında aldı.

Vakıf 2011 yılında 11. dönem cumhur Başkanı önderliğinde kuruldu Abdullah Gül Üniversitesinin kuruluşu esnasında düşünülmüş, tasarlanmış ve üniversitenin resmi kuruluşunun ardından hayata geçirilmiş geniş katılımlı bir müessesedir. Vakfın tek kurulma nedeni Üniversitenin Uluslararası düzeyde bir kurum olmasını desteklemek. Abdullah Gül Üniversitesi’ni gelişimini destekleme Vakfı’na (AGÜ) finansal ve kurumsal destek sağlamaktır. AGÜV (Abdullah Gül Üniversitesi Vakfı), üniversiteye finansal kaynak sağlamakla birlikte belirli bir vizyon çerçevesinde AGÜ’nün hedeflerine ulaşmasını sağlayacak bir iş birliği modeline sahiptir. Vakfın bünyesinde yer alan “Bilim Kurulu” ve “Akademik Değerlendirme ve Destek Komitesi” gibi organlar, bu amacı gerçekleştirmeye yönelik olarak yapılandırılmıştır. Akademik ve idari personelin ekonomik sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri desteği veriyor.

Abdullah Gül Üniversitesinde ağırlıklı olarak mühendislik ve teknoloji alnında eğitim veriliyor.  Ülkemizin gelecekte “Arge” ve araştırma gereksiminini karşılayabilecek donanımda bireyler yetiştirmek üzerine çalışmalarını şekillendiriyor .

 Abdullah Gül Üniversitesinin Öğrencilerine Sağladığı Akademik İmkanlar Nelerdir?

 • Uluslararası deneyime sahip akademisyenlerden eğitim almak. Son teknolojiye sahip laboratuvarlarda teorik bilginizi test edip, model fabrikada öğrendiğiniz bilgileri üretime dönüştürme imkanı bulacaksınız.
 • Dünya sıralamasında ilk 200 'de olan üniversitelerle yapılan antlaşmalarından faydalanabileceksiniz, en az bir kere masrafları üniversite tarafından karşılanan yurtdışı deneyimini yaşayabileceksiniz. Yurt dışında kendi alanınızla ilgili geliştirilen projelerde aktif görev alabileceksiniz.
 • İş dünyasının profesyonellerinden birebir kariyer koçluğu desteği almak
 • Farabi değişim programıyla yurtiçinde 1 dönem istediğiniz bir üniversitede burslu eğitim almak.
 • Hazırlık sınıfından üst düzey İngilizce eğitimi almanın yanında ilk 10.000’ den gelen öğrencilerin hazırlık sınıfını başarıyla bitirip programlarına geçmeleri halinde ABD' de ücretsiz dil eğitimi alabilecekler (eğitim seyahat ve konaklama) AGÜV tarafından karşılanıyor.
 • Yurtdışında staj yapmak, yurt içinde staj alanı bulma aşamasında üniversitenin desteğini alabileceksiniz.
 • Daha mezun olmadan iş teklifi almak. 
 • Ücretsiz iPad sahibi olmak 
 • “Non-Academic Transcrip” sahibi olmak (eğitim hayatınız boyunca katıldığınız  sanatsal ,sosyal, sportif ve  kültürel etkinliklerin belgelenmesidir.) dünyada ve Türkiye'de uygulan tek üniversite  bu diploma eki  sizi iş arama aşamasında diğerlerin bir adım önüne geçirecek.

 Abdullah Gül Üniversitesi Burs İmkanları

Vakıf desteğiyle LYS başarı sıralamasında ilk 30.000'den gelen bütün öğrencilere karşılıksız 5 yıl boyunca burs veriliyor.

İlk 1.000'den gelen öğrencilere Amerika'da yüksek lisans ve doktora bursu veriliyor.

Abdullah Gül Üniversitesi Kampüsünde Yaşam

"Mimar Sinan Kampüsü” Merkez kampüs Mimar Sinan'a atfen inşa edilmiş Dünya mimarlık ödülleri eğitim kategorisinde 1.'lik ödülü aldı 24 saat yaşayan kampüs hayatı vadediyor

"Sümer kampüsü: Kayseri Şehir merkezinde yer alıyor. Tarihi doku modern konsept ile harmanlanmış.

Restoranlar, kafeler, spor sahaları, müzeler, eğitim ve araştırma tesisleri ile Sümer Kampüsü dünya çapında ödüllere layık görülüyor.

Tatil köyü formatında yurt tanımının ötesinde konaklama hizmeti 70 yıllık tarihe sahip estetik taş binalardan sağlanıyor. Bu taş evler yeşilliklerin içinde seçkin bir yaşam alanı oluşturuyor. Size arkadaşlarınızla birlikte en güzel anıları biriktireceğiniz zengin eğlenceli, güvenli ve yeşilin dinlendirici büyüsüyle iyi ki... Dedirtecek bir ortam.

Abdullah Gül Üniversitesi Sportif olanakları;

Sümer kampüsü bünyesinde çeşitli spor tesislerini bulunduruyor. Bunlar sabit ağırlık makinaları, serbest ağırlıkların ve Kardio cihazlarının ( koşu bandı, Cross Trainer, kürek) bulunduğu fitness-kondisyon salonu, step aerobik, yoga, plates, uzak doğu sporları (kickboks, aikido, tekvando, judo ) vb. yapılabilecek şekilde düzenlenmiş. Ayrıca yeşillikler arasında  bisiklet ve yürüyüş parkurları , Açık Hava Tenis Kortları basketbol, ve futbol sahaları da öğrencilerin hizmetine sunulmuş. 

İzleme Raporuna Ulaşmak İçin Tıklayınız

Prof. Dr. Cengiz Yılmaz

Barbaros, Sümer Kampüsü, Erkilet Blv., 38080 Kocasinan/Kayseri
PaylaşYorumlar Yorumlar   
Yorum Formu