Yeni Arayüze Geçiş Yap

Düzce Üniversitesi

Üniversite Adı
Düzce Üniversitesi
Devlet

 • Eğitim Fakültesi
 • Fen Edebiyat Fakültesi
 • İlahiyat Fakültesi
 • İşletme Fakültesi
 • Mühendislik Fakültesi
 • Orman Fakültesi
 • Sanat,Tasarım ve MimarlıkFakültesi
 • Teknik Eğitim Fakültesi
 • Teknoloji Fakültesi
 • Tıp Fakültesi
 • Ziraat Fakültesi
 • Spor Bilimleri Fakültesi
 • Sağlık Bilimleri Fakültesi
 • Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi

 • Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu
 • Hakime ERCİYAS Yabancı Diller Yüksekokulu

 • Akçakoca MYO
 • Dr. Engin PAK Cumayeri MYO
 • Çilimli MYO
 • Düzce MYO
 • Gölyaka MYO
 • Gümüşova MYO
 • Kaynaşlı MYO
 • Sağlık Hizmetleri MYO
 • Sosyal Bilimler MYO
 • Ormancılık MYO

Düzce Üniversitesi Hakkında Genel Bilgiler

Üniversite Türü. Devlet Üniversitesi

Akademik Personel Sayısı: 2.500

Öğrenci Sayisi: 30.000

Düzce Üniversitesi, 2006 yılında  Düzce'de kurulmuş bir Devlet Üniversitesidir. Üniversite, Abant İzzet Baysal Üniversitesine bağlı olan Düzce Tıp Fakültesi, Orman Fakültesi, Teknik Eğitim Fakültesi, Sağlık Yüksekokulu, Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, Düzce Meslek Yüksekokulu, Akçakoca Meslek Yüksekokulu bağlantıları değiştirilerek bünyesinde yeni kurulan Fen-Edebiyat Fakültesi ile Sosyal Bilimler Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü ile kuruluş aşamasını tamamlamış. Modern eğitim programları, teknolojik imkanları, nitelikli ve donanımlı akademik kadrosuyla bir bilim yuvası olmayı hedef edinmiştir.

Üniversitesi bugün, 14 fakültesi, 4 enstitüsü, 2 yüksekokulu, 10 meslek yüksekokulu, 31  Uygulama ve araştırma Merkezi, Araştırma ve Uygulama Hastanesi, Teknopark, 30 bine yakın öğrencisi, 2500’ü aşkın personeli ile saygın ve tercih edilen bir üniversite olarak dikkat çekmektedir.

Düzce Üniversitesi'nin başarıları

URAP sıralamasına göre 2000 yılından sonra kurulan devlet üniversiteleri genel sıralamasında 1. sırada, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından açıklanan en girişimci ve yenilikçi üniversiteler sıralamasında 3. sırada, URAP sıralamasına göre devlet üniversiteleri sıralamasında 38. sırada, Dünya sıralamasına göre devlet üniversiteleri sıralamasında 1706. sırada yer almaktadır.

Erasmus ve Mevlana gibi değişim programlarıyla eğitim ve staj imkanlarını her dönem kullanmaktadır. Ayrıca çift anadal  diploma programlarının sayısını arttırmak için çalışmalar sürdürülmektedir.

Erasmus kapsamı içinde birçok Avrupa ülkesi Üniversiteleri yer almaktadır. Kafkasya Üniversite Birliği üyesidir.

Düzce Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi öğrencilere kolay ulaşılabilir sağlık hizmeti sunarken aynı zamanda zorunlu uygulamalar ve stajlar için özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ile iş birliği yapılmaktadır.

Düzce Teknopark Teknoloji Geliştirme Bölgesi Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın uygun görüşleri alınarak 1 Ekim 2010 tarihinde Bakanlar Kurulu Kararıyla kurulmuş ve 32 ortakla birlikte 20 Nisan 2011 tarihinde resmi olarak faaliyete geçmiştir. Düzce Üniversitesi Teknopark ile eğitim-öğretim  ağlarını Üniversitenin dışına da taşımıştır Teknopark, akademik, ekonomik ve sosyal yapının bütünleştiği site veya bu özelliklere sahip Teknoloji Geliştirme Bölgesidir.

Düzce Üniversitesi Kütüphanesi :400 metrekare alana sahip Merkez Kütüphanesi teknik Hizmetler Bölümü ödünç verme bölümü okuma salonları, kitap koleksiyon bölümü, fotokopi tarama ve çıktı alma bölümü ve teknolojik üstünlüğe sahip bilgisayar laboratuvarlarının oluşmaktadır. Her türlü teknolojik altyapıya sahip bulunan Merkez Kütüphanesi hızla büyümekte ve materyal  sayısınıda sürekli artırmaktadır

Burs Olanakları

Öğrenciler, KYK öğrenim Kredisi, Burs, TEV Bursu, Kamu Kurum ve Kuruluşların Burslarından yararlanabiliyor.

Düzce Üniversitesi & Kampüs'te Yaşam

Düzce Üniversitesi'nin Konuralp de bulunan yerleşkelerinde Düzce il merkezine 8 kilometre uzaklıkta olup Akçakoca yolu üzerindedir 1680 dönümlük alana kurulmuş olan Konuralp yerleşkesinde Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi, Tıp Fakültesi, Orman Fakültesi, Teknik Eğitim Fakültesi, Teknoloji Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Spor bilimleri Fakültesi, Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Sağlık Yüksekokulu Yabancı Diller Yüksekokulu Sağlık Hizmetleri MYO, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Sosyal Bilimler Enstitüsü Fen Bilimleri Enstitüsü bulunmaktadır.

Öğrenciye teknolojik altyapısını tamamlamış modern laboratuvar atölyelerde eğitimde uygulama için gerekli olan her türlü araç ve malzemeyi sunan her türlü sosyal faaliyeti yapmaya elverişli (kafe kantin Spor Kompleks) li bir Kampüs ortamı sağlamaktadır. Düzce Üniversitesi Sağlık Kültür ve spor Dairesi Başkanlığı bünyesinde 36 kadar öğrenci topluluğu faaliyetlerini sürdürmektedir. 

Ayrıca yerleşkede törenlerin yapıldığı 29 dönümlük alana kurulan ortak yaşam alanı, Sosyal Tesis binası (misafirhane yemekhane) bulunmaktadır.

Diğer yerleşkeleri Akçakoca yerleşkesinde  Akçakoca Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu ile Meslek Yüksekokulu yer almakta olup şehir merkezinde Düzce Meslek Yüksekokulu ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu'nun yer aldığı bir yerleşke daha bulunmaktadır. Kaynaşlı Çilimli Gölyaka Gümüşova Cumayeri ilçelerinde de birer Yüksekokulu mevcuttur.

Açıkhava Tiyatrosu Düzce' yi tepeden gören yemyeşil manzarası ile dinlendiren bir yapıya sahiptir. Düzce Üniversitesi 500 kişi oturma kapasiteli konferans salonu seminer, panel, konser, çeşitli toplantılar yapmayı uygun ses düzene ve projeksiyon cihazı bulunan yaklaşık 500 metrekare kullanım alanı olan Sakarya Bolu arasında akustiği en iyi olan tek konser/ Konferans Salonuna sahiptir. Konferans salonunun diğer bölümü öğrencileri ders vereceği modern  derslik olarak planlanmıştır. 

Spor Olanakları

Üniversitenin öğrenci ve personelinin çeşitli dallarda spor yapabilmelerine olanak sağlayan Tesisler mevcuttur. üniversite bünyesinde basketbol voleybol futbol takımı olarak yıl içinde Üniversitelerarası turnuvalara katılmaktadır. Kondisyon Salonu 3 adet tenis kortu yarı olimpik yüzme havuzu bulunmaktadır.

Barınma Olanakları

Konuralp yerleşkesinde Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı 1254 kişi kapasiteli Konuralp kız ve erkek öğrenci yurdu bulunmaktadır. 3 kişilik Odalar ile konforlu bir yurt imkanı sunmaktadır her bir koridorda etüt salonları, sosyal faaliyetler için çok amaçlı spor salonu, 50 bilgisayarla internet kafesi, masa tenisi, satranç, televizyon salonları bulunmakta. Günlük 1100 kişilik yemek çıkaran yemekhanesi güleryüzlü personeli ile Konuralp yerleşkesinde bir devlet yurdu olarak hizmet vermektedir.

Akçakoca yerleşkesinde 524 kişi kapasiteli modern ve konforlu yeni bir öğrenci yurdu bulunmaktadır. Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı Kaynaşlı ilçesinde 248 kişi kapasiteli kız yurdu hizmet vermektedir.  Düzce ilinin farklı mevkilerinde Toplam 400 500 kişi kapasiteli Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı  kız ve erkek yurdu  hizmet vermektedir

Ayrıca Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı Yurtlar dışında, modern ve konforlu özel öğrenci yurtları tüm yerleşkelerde değerli öğrencilere hizmet vermektedir.

Ulaşım

Düzce şehir merkezinden düzenli olarak tek vasıta ile ulaşabileceğiniz otobüs ve dolmuş seferleri mevcuttur.

 

İzleme Raporuna Ulaşmak İçin Tıklayınız

Prof. Dr. Nedim Sözbir

Düzce Ünv., 81620 Yörük/Düzce Merkez/Düzce








Paylaş



Yorumlar Yorumlar   
Yorum Formu