Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi

Üniversite Adı
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi
Devlet

  • Diş Hekimliği Fakültesi
  • Eczacılık Fakültesi
  • Sağlık Bilimleri Fakültesi
  • Tıp Fakültesi

  • Atatürk Sağlık Hizmetleri MYO
  • Bolvadin sağlık hizmetleri MYO
  • Şuhut Sağlık Hizmetleri MYO

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hakkında Genel Bilgiler

Üniversite Türü Devlet

Eğitim Dili Türkçe

Uygulamalı Eğitim Veriliyor

Öğrenci Sayısı 6500

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) 18 Mayıs 2018 tarihinde sağlık temalı bir üniversite olarak kuruldu. Afyon Kocatepe Üniversitesine bağlı sağlık eğitimi veren fakülte ve Meslek Yöksekokullarının ayrılıp yeni Fakültelerle birlikte Orman su işleri Bakanı Prof.Dr.Veysel Eroğlu'nun katıllımıyla kuruldu. ( AFSÜ) Tıp bilimine katkı sağlamak, özgün bilimsel araştırmalar  yapılmasını desteklemek,  topluma rehber olmak, ülkenin sağlik sektorüne katkıda bulunmak amacıyla kuruldu.

AFSÜ, İnsan sağlığına ilişkin olan ne varsa hepsini araştırmaya değer bulan bir kurum  modern tıp alanında Uzman Hekim yetiştirmek, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıbbın yöntemlerini bilimsel verilerin ışığında geliştirmek, Tibbi  aromatik  bitkileri araştırmak ülkenin yerli  ilaç üretimine katkıda bulunmak,  yüzyıllardır geleneksel olarak uygulanan Kaplıca tedavilerini geliştirmek, araştırma, uygulama üretme ötesini hedefleyen özgün eğitim ve sağlık bilgi yönetimi sistemleri sunmak, varlık ve kaynakların değerini sürekli artırmaktır. akabinde  kazanımlarını ülkenin ve dunyanın kulanımına sunmak amaçlarindan bazıları.

 Afyonkarhisar Sağlık bilimler üniversitesi  Milli kaynakları etkin kullanarak ülkenin güneş ve deniz turizminin yanında sağlık turizmi olmasının bir parçası olacaktır 

Neden Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi

Afyonkarahisar şehri tarihi zenginlikleri ile tarihi ruhunuzda hissedeceksiniz gastronomisi ile lezzetlere doyacaksınız kaplıcalarıyla 1000 yıllık tedavi şekli ile tanışacaksınız.Yemyeşil doğa harikasi bu ilin  Hava yolu, Demir yolu,Karayolu ağları  gelismiş.Geniş yurt olanaklarina sahip bunlarin yaninda ucuzluğuyla tam bir Ögrenci şehri diyebiliriz.

AFSÜ dört fakülte, üç meslek yüksekokulu ve lisansüstü eğitim enstitüsü ile ileri teknolojilerin olduğu bir üniversitedir. Aynı kappüs içerisinde bir tarafı idari birimler  ve fakülteler bir tarafı bir tarafı sağlık hizmetleri olacak şekilde tasarlanmıs ,Henüz çok yeni olmasına rağmen kısa sürede cok yol katetti pojeleri hayata geçirilmesi durumunda ülkenin sağlık ile ilgili çalışmalarına bamabaşka bir boyut kazandıracak Öğrencileri,fakültelerde teorik bilgi öğrenecek ileri düzeyde teknolojik labaratuvarlarda Ar-ge çalışmasını yapacak son adımada kazanımlarını hizmete dökecek alan ile buluşacak. Sağlık alanına ilgi duyan öğrencilerin mutlaka tercihlerinin arasına Afyonkarahisar Sağlık Bilimlerı ünivesitesini koyması gerekir.

Yurt olanakaları 

Üniversitenin kendine ait yurdu henüz yok ancak, Afyonkarahisarda çok fazla devlet ve özel yurt var bunun yanında Afyon Kocatepe üniversitesine ait KYK yurtlarında kalma kalma şansınız var.

Burs olanaklari 

Ayonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi öğrencileri Kredi Yurtlar Kurumu’nun vermiş olduğu burs ve kredilerin yanında vakıf, dernek, özel sektör ve diğer kurumlardan da burs alabilir. Öğrenciler yeni eğitim öğretim yılı başladıktan sonra Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin internet sitesindeki duyuruları takip ederek burslardan haberdar olabilir. Ayrıca üniversitenin vereceği burslara fakültenin öğrenci işleri panolarından veya burs ofislerinden takip edebilirler. Burs almak için uygun durumda olan öğrenciler başvurularını internet üzerinden veya öğrenci işlerinden yapabilecekler.

İzleme Raporuna Ulaşmak İçin Tıklayınız

Prof. Dr Nurullah Okumuş

Ali Çetinkaya Kampüsü Afyon-İzmir Karayolu 5. Km, 03200 Afyonkarahisar Merkez
PaylaşYorumlar Yorumlar   
Yorum Formu