Yeni Arayüze Geçiş Yap

İstanbul Gedik Üniversitesi

Üniversite Adı
İstanbul Gedik Üniversitesi
Özel

 • Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi
 • Hukuk Fakültesi
 • İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi
 • Mühendislik Fakültesi
 • Sağlık Bilimleri Fakültesi
 • Spor Bilimleri Fakültesi

 • Yabancı Diller Yüksekokulu
   

 • Adalet Meslek Yüksekokulu
 • Gedik Meslek Yüksekokulu

İstanbul Gedik Üniversitesi Hakkında Güncel Bilgiler

Üniversite Türü: Vakıf Üniversitesi

Akademik Personel Sayısı: 177

Öğrenci Sayısı: 5.000+

T.C. İstanbul Gedik Üniversitesi, 2011 tarihinde Gedik Eğitim Vakfı çatısında Halil Kaya Gedik tarafından,İstanbul'da kurulmuş bir vakıf üniversitesidir. Bilimsel bilgiyi, insan, doğa ve teknoloji bütünselliği içinde kullanarak evrensel değerler üretebilen eğitim ve araştırma üniversitesi olmak misyonunu benimsemiştir

İstanbul Gedik Üniversitesi 6 Fakülte, 1 Yüksekokul, 2 Meslek yüksekokul, 1 Lisansüstü Eğitim Enstitüsü,19 Uygulama ve Araştırma Merkezi ile dünyadaki bilimsel gelişmeleri yakından takip eden, mesleki bilgi ve birikimini gelecek nesillere değişen, gelişen ve gelişmekte olan dünya standartlarında sunan çağdaş ve deneyimli kadrosuyla geleceğin profesyonelleri yetiştirilmektedir. Üniversite mühendislik bölümleri ile öne çıkmaktadır

Neden İstanbul Gedik Üniversitesi ?

İstanbul Gedik Üniversitesi tecrübeli ve donanımlı akademik kadrosu ile uzmanlık alanlarında en iyi eğitimi uygulamayla birlikte sunmaktadır. Edinilen bilgilerin teoride kalmadan hayata geçirilmesini tam donanımlı laboratuvarlarda deneyimleme sahibi olmalarını ve Türkiye çapında başarılara imza atan projeler ortaya çıkarmalarını sağlamaktadır. Bilimi teknoloji ile bütünleştirip, uygulamaya yönelik eğitimler vermektedir. Özellikle Mühendislik bölümlerinde okuyan öğrenciler için geniş uygulama alanları bulunmaktadır.

Üniversite bilimsel birikimini ve bünyesinde yetiştirdiği öğrencilerini Gedik Holding’in 56 yıllık sanayi tecrübesi ile bir araya getirerek, ekonomiye katkıda bulunacak şekilde üretime dönüşmesini sağlamaktadır.  Eğitim – öğretim süresi içerisinde aktif olarak Üniversite – Sanayi ve Sektör projelerinde öğrencilerine imkânı sunmaktadır.

Öğrenciler akademik eğitimlerini Gedik Holding laboratuvarlarında destekleyip, mühendislik dalında edindikleri teorik bilgileri pratikte hayata geçirirken mesleki tecrübelerine de katkıda bulunmaktadırlar. Laboratuvarları aktif olarak kullanma imkanı elde ederken bir yandan da uygulamalı eğitimin sanayi alanındaki tecrübesinden de yararlanmaktadırlar

Çalışırken okuma ve okurken çalışma deneyimini elde edebilmeleri adına gerek staj gerekse iş imkânı sağlanarak Üniversite, Gedik Holding ve diğer sektörlerde öğrenciler iş hayatına dair tecrübe edinme şansı bulmaktadır. Mentörlük programları ile lider vasıflarını ve ekip halinde çalışma deneyimini elde ederek kendi yeteneklerini tanıma imkânı bulmaktadırlar.

İstanbul Gedik Üniversitesi bünyesinde bulunan 19 uygulama ve araştırma merkezi, alanında ses getiren, kendinde özgü ve ilklere imza atan çalışmalarıyla faaliyetlerini devam ettirmektedir. Sosyolojik, psikolojik, siyasi, toplumsal ve bilimsel çalışmalarıyla birçok konu başlığı altında farklı referans ve görüşleri ortaya koymaktadır. Öğrenciler aktif olarak merkezlerde görev almaktadır.

İstanbul Gedik Üniversitesi aynı dönem içinde üç diploma ile mezun olma imkanı sunmaktadır

İstanbul Gedik Üniversitesi, ön lisans ve lisans bölüm/programlarında öğrenimlerini başarıyla sürdüren öğrencilerine ikinci bir diploma ve sertifika alabilme olanağı sunmaktadır. Gerekli koşulları sağlayan öğrenciler aynı anda anadal öğreniminin yanı sıra çift anadal programına ücretsiz devam ederek ikinci ön lisans veya lisans diplomasına sahip olabilmektedirler. Ayrıca lisans öğrencileri ilgi duydukları bir alanda yandal programına devam ederek yandal sertifikası da alabilmektedirler.

Tüm Mühendislik Fakültesi ve Meslek Yüksekokulu öğrencilerimiz son sınıflarından Gedik Eğitim Vakfı tarafından verilen Uluslararası / Avrupa Kaynak Mühendisliği için (IWE/EWE) ve Tahribatsız Muayene Eksperliği eğitimlerini %60 indirimle alma imkânına sahip olmaktadırlar. Öğrenciler bu diplomayı aldıklarında 3 diploma ile mezun olma şansına sahip olmaktadırlar.

Uluslararasılaşmaya önem veren üniversite yüzlerce yabancı öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Gedik Üniversitesi Polonya, Makedonya, Yunanistan, Portekiz, İtalya gibi pek çok ülkeye öğrenci gönderen ve bu ülkelerden öğrencileri ağırlayan uluslararası bir dünya üniversitesidir. Bununla birlikte, Danimarka, ABD, Çin ve İngiltere gibi pek çok üniversiteyle ortalık, iş birliği ve bilimsel değişim konularında anlaşmaları bulunmaktadır. Öğrencilere aktif olarak dünyanın her yerinde eğitim alma imkânı sunulmaktadır.

İstanbul Gedik Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Merkezi bünyesinde ilk kütüphane 2010 yılında Pendik, ikinci kütüphane 2012 yılında Kartal Yerleşkesinde hizmete açılmıştır. Her iki kütüphaneye yeni eserler, kaynaklar ve online sistemler eklenmektedir. Her alanda okuyan öğrencinin kolay bir şekilde ulaşabileceği zengin bir ulusal ve uluslararası koleksiyona sahiptir.

İstanbul Gedik Üniversitesi Burs Olanakları

Burs olanakları: Yüzde 100, yüzde 50 ve yüzde 25 oranlarında geniş ve kesintisiz burs imkanları bulunuyor. Öğrencilerin eğitimlerine devam edebilmelerine destek olmak gayesini her zaman sürdüren Üniversite, lisans ya da ön lisans programlarında öğrenimleri boyunca kesintisiz burs imkânı sağlamaktadır. Bunun yanı sıra Tercih İndirimi, Şehit ve Gazi Bursu, Akademik Başarı Bursu gibi kapsamlı burslardan faydalanma imkânına sahip olmaktadır.

İstanbul Gedik Üniversitesi & Kampüs'te Yaşam

Kartal Yerleşkesi:Üniversitenin idari birimlerinin de bulunduğu merkez yerleşkesidir, Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi; lisansüstü programlar ve Yabancı Diller Yüksek Okulu da bu yerleşkededir.

Pendik Yerleşkesi: Gedik Meslek Yüksekokulu'nun bulunduğu yerleşkedir. Yerleşkede yüksek teknoloji ile mesleki eğitim verilmektedir.

Çamlık Yerleşkesi: Spor Bilimleri Fakültesinin bulunduğu yerleşkedir. 1 gerçek boyutlarda futbol sahası, 1 kapalı ve 2 açık basketbol sahası, 1 tenis kortu bulunan spor tesisleri üniversitenin kullanımına sunulmuştur. Okul takımları çalışmaları burada sürdürür.

Nişantaşı Yerleşkesi: Sürekli Eğitim Merkezi tarafından yürütülen eğitimlerin verildiği yerleşkedir.

İstanbul Gedik Üniversitesi bünyesinde Gazetecilik, Yarışma Etkinlikleri, Girişimcilik, Türk Halk Dansları ve Folklör, Türk Kültürü, Kariyer, Karikatür ve Resim, Gezi, Tarih, Genç Liderler, Bilim ve Teknik, Sosyal Dayanışma ve Toplum Bilinci Kulüpleri faaliyet gösteriyor. Üniversitenin Pendik Yerleşkesinde 450 kişilik koltuk kapasitesine sahip kongre salonunda ve Kartal Yerleşkesinde 150 kişilik koltuk kapasitesine sahip konferans salonunda her türlü konferans, panel, sempozyum, kongre, tiyatro ve konser etkinlikleri düzenlenmektedir.

İstanbul Gedik Üniversitesi’nde aktif olarak faaliyette bulunan 40’ın üzerinde öğrenci kulübü tarafından pek çok etkinlik düzenlenmektedir. Öğrenci kulüpleri,  farkındalık yaratacak sosyal sorumluluk projeleri, eğitimler, seminerler, geziler ve konserleri yıl içerisinde gerçekleştirerek kampüs hayatında aktif bir şekilde yer almaktadır

İstanbul Gedik Üniversitesi Kariyer Merkezi, öğrencilere ve mezunlara yönelik rehberlik, danışmanlık, profesyonel ve akademik iş hayatına dair gerçekleştirdiği alanında uzman kişilerce ve sektör liderleriyle birlikte düzenlediği etkinliklerle başarılı bir kariyer planlaması sunmaktadır.  Alanında donanımlı, ekip ve liderlik vasfı gelişmiş mezunlar vermek öncelikli hedefi arasında yer almaktadır.

Bütünleşik Fiziksel Aktivite Merkezi altında gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projelerinde bireylerin topluma kazandırılması önemli rol oynamaktadır. Ortaya konan sosyal sorumluluk projeleri  okullar, belediyeler ve kültür merkezleriyle birlikte gerçekleştirilmektedir. Sosyal sorumluluk projelerinde yer alan öğrenciler, toplum bilinci gelişmiş farkındalık sahibi bireyler olarak mezun olmaktadır.

Gedik Sanat etkinlikleri kapsamında yıl boyunca düzenlenen konserlerle öğrenciler sanatın farklı dallarını keşfederek sanatsal ve kültürel faaliyetlerin bir arada olduğu bir ortamda öğrenimlerini devam ettirmektedir. Ayrıca Gedik Sanat  bünyesinde çalışmalarını sürdüren  Üniversite çok sesli korosunda yer alan öğrenciler de kendi yeteneklerini keşfetme imkanına sahip olmaktadır.

Barınma Olanakları

Şehir dışından gelen öğrencilere barınma olanağı sağlayan Gedik Üniversitesi, bünyesinde 1 adet kız ve 1 adet erkek öğrenci yurdu bulunmaktadır.

Ulaşım

İstanbul’un dört ayrı önemli noktasında öğrencilerin kolay ve rahat bir şekilde eğitimlerine devam edebilecekleri  Kartal, Pendik Şeyhli, Nişantaşı ve Pera’da  bulunan merkezi yerleşkeler metro, metrobüs ve Sabiha Gökçen Havalimanı’na yakınlığı ile kolay ulaşım noktalarında yer almaktadır.

 

İzleme Raporuna Ulaşmak İçin Tıklayınız

Prof. Dr. Ahmet Kesik

Cumhuriyet, İlkbahar Sk. No:1, 34876 Kartal/İstanbul
PaylaşYorumlar Yorumlar   
Yorum Formu