Yeni Arayüze Geçiş Yap

İstanbul Kent Üniversitesi

Üniversite Adı
İstanbul Kent Üniversitesi
Özel

 • Diş Hekimliği Fakültesi
 • İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi
 • Sağlık Bilimleri Fakültesi
 • Sanat ve Tasarım Fakültesiİ

 • Yabancı Diller Yüksekokulu

 • Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
 • Meslek Yüksekokulu

İstanbul Kent Üniversitesi Hakkında Güncel Bilgiler

Üniversite Türü: Vakıf Üniversitesi

Akademik Personel Sayısı: 180

Öğrenci Sayısı: 3.000+

Öğrenim Dili: Türkçe & İngilizce

İstanbul Kent Üniversitesi,2016 yılında Engelsiz Eğitim Vakfı tarafından İstanbul,Cihangir semtinde Sıraselviler Caddesi üzerinde kurulmuş vakıf üniversitesidir. Üniversitenin kuruluş felsefesinin temelinde; Ulusal ve uluslararası her alanda rekabet edebilecek, yetenekli, özgüveni yüksek, milli ve kültürel değerlerine bağlı dünya vatandaşları yetiştirmek yer almaktadır.

Engelsiz Eğitim Vakfı tarafından kurulan İstanbul Kent Üniversitesi, hedeflerini hep geleceğe ve eğitime odaklamıştır. Bu hedeflerin sonunda; üniversite eğitim alacak öğrencilerin, yaşadığı dünyanın sorunlarına duyarlı olmaları ve kendilerine sunulan dünya standartlarındaki eğitim olanaklarıyla bu sorunlara kalıcı çözümler bulmaları amaçlanmıştır.

Neden İstanbul Kent Üniversitesi ?

İstanbul Kent Üniversitesi şehrin merkezindeki konumu itebarıyle ulaşımı son derce kolay sağlanmakta. Sağlık alanına yoğun yatırımları olan bir üniversite profiline sahip,teorik eğitimi destekleyen uygulamalı eğitimi similatör odalarında gerçekleştirilmekte Sürekli Eğitim Merkezi ile hem eğitimleri devam eden hem mezun olan öğrenciler yetkinliklerini geliştirebilmekteler. istanbul Kent Üniversitesi'ni diğer üneversitelerden ayıran bir diğer özellik öğrenciler üniversiteye başlar başlamaz zorunlu kariyer gelişim dersi almaları, bu ders ile sektörlerin prefosyenelleri aracılığıyla öğrenciler bilgilendirilmekte.

İstanbul Kent Üniversitesi 4 Fakülte, 1 Lisansüstü Eğitim Enstitüsü, 1 Yüksekokul, 2 Meselek Yüksekokul aralarında Engelli çalişmaları Uygulama ve Araştırma Merkezinin bulunduğu 5 Uygulama ve Araştırma Merkezi ile ön Lisans, Lisans ve Yüksek Lisans düzeylerinde eğitim-öğretim faaliyetlerine devam etmektedir.

İstanbul kent Üniversitesi Çift Anadal ve Yandal Programları var. öğrencileri akademik bilgilerini genişletmek, disiplinler arası çalışabilmek adına ücretsiz çift anadal yaparak iki diploma ile mezun olabilmekte ve ilgi alanları doğrultusunda ücretsiz yandal imkanı ile sertifika alabilmekteler. Başvuru şartı öğrencilerin okudukları dalda ortalamasının 4 üzerinden 3.20 ve üzeri olması gerkmektedir.

Eğitimde uluslararasılaşmaya büyük önem veren İstanbul Kent  Üniversitesi, uluslararası akreditasyon ve yabancı üniversitelerle imzaladığı protokoller ile öğrenci ve mezunlarına dünyanın her yerinde eğitimine devam etme ve işe yerleşme imkânları sunmaktadır. “Saygın Dünya Üniversitesi” olma yolunda fiziki kapasitesine, insan kaynaklarına ve öğrencilerine sağladığı imkânlara önemli yatırımlar yaparak  2019 yılında çok iddialı bir atılım süreci başlatmıştır.

Rusya’nın en saygın devlet üniversitelerinden olan Kazan Devlet Tıp Üniversitesi ile 1 Ekim 2019 tarihinde bir işbirliği anlaşması kapsamında, iki üniversite arasında eğitim alanında iş birliğinin güçlendirilmesi, çift diploma, öğrenci değişimi ve uluslararası akreditasyonların hayata geçirilmesini hedeflenmiştir” İstanbul Kent Üniversitesi yöneticileri ayrıca Almanya’nın FOM Üniversite ile 8 Ekim 2019 tarihinde, akreditasyon programları, çift diploma ve öğrenci değişimlerini kapsayan bir işbirliği sağlanmıştır.

İstanbul kent Üniversitesi Burs olanakları

İstanbul Kent Üniversitesi geniş burs olanakları sunmaktadır. Özellikle Engelli öğrencilere ve Kız öğrencilere sunduğu burslar ile pozitif ayrımcılık yapmaktadır bu yönden ülkemizdeki üniversiteler arasında tek örnektir.

Burslar disiplin cezası almak dışında hiçbir sebeble kesilmemektedir.

 • Üniversiteye Giriş Bursu
 • YKS Derece Bursu
 • Akademik Başarı Bursu
 • Spor Başarı Bursu
 • Üstün Başarı Sanat Bursu
 • Destek Bursu
 • Yatay Geçiş Bursu
 • Kardeş ve Eş Bursları
 • Şehit Eşi veya Çocukları için Burs
 • Gazi, Gazi eşi ve Çocukları için Burs

İstanbul Kent Üniversitesi & Kampüs'te Yaşam

İstanbul Kent Üniversitesi’nin kurulu olduğu yerleşke, oldukça köklü bir tarihe sahiptir. Önceleri Alman Hastanesi olarak hizmet veren yerleşke, Alman Hayır Cemiyeti'nin katkılarıyla 6 Nisan 1846 tarihinde kurulmuştur.Tarihi dokusu bozulmadan restore edilerek eğitim kurumuna çevrilmiştir. İstanbul Kent Üniversitesi, bu köklü yerleşkede 2017 – 2018 eğitim öğretim dönemiyle birlikte hizmet vermeye başlamıştır. Tüm eğitim birimleri bir arada olan İstanbul Kent Üniversitesi, alanında başarılı işlere imza atmış seçkin akademik kadrosu, öğrenci odaklı eğitim anlayışı, teknolojik altyapılı derslik ve laboratuvarlar ile öğrencileri bugünden geleceğin dünyasına hazırlamaktadır.

Öğrencilerin ders dışı etkinlikleri ile eğlenerek öğrenmekteler. Öğrenci kulüpleri aracılığıyla sinema. tiyatro, konser konferans gibi etkinlikler düenlenmektedir. Arkadaşlarınızla sosyalleşebileceğiniz kafe ve restoranlar bulunmaktadır. Her yıl düzenlenen bahar şenlikleriyle öğrenciler eğlenceye doymaktadır. Üniversitenin konumu şehrin merkezinde olması birçok yere yürüme mesafesinde olması avantajını sağlamaktadır. 

Barınma Olanakları

Üniversitenin kendi bünyesinde yurt bulunmamaktadır. Ancak il dışından gelen öğrenciler için anlaşmalı yurtlar da barınma imkanı sunmaktadır   

 

İzleme Raporuna Ulaşmak İçin Tıklayınız

Prof. Dr. MEHMET NECMETTİN ATSÜ

Cihangir, Sıraselviler Cd. No:71, 34433 Beyoğlu/İstanbul
PaylaşYorumlar Yorumlar   
Yorum Formu