Yeni Arayüze Geçiş Yap
Kullanım Koşulları    

Kullanım Koşullar


Giriş

tpuan.com'a hoş geldiniz. tpuan, akıllı telefon, tablet ve bilgisayar kullanıcıları için genel olarak eğitim, özel olarak yükseköğretim alanında içerikler üreten ve 2021 yılında kurulan bir web sitesidir. tpuan web sitesini ziyaret etmek ya da kullanmak aşağıda verilen kullanım koşullarını kabul etmek anlamına gelmektedir. Zaman zaman kullanım koşullarında güncelleme ve düzenleme yapma hakkı tpuan.com'a aittir.

Tanımlar

'İçerik' bu web sayfasındaki tüm metin, bilgi, grafik, tablo, etkileleşimli uygulamalar  gibi web sayfası içeriğinde yer alan tüm materyalleri ifade etmektedir.

'Kullanım Koşulları' ya da kısaca. 'KK' web sitesine erişimin ve kullanım haklarının düzenlendiği hüküm ve kurallar anlamına gelir.

'Kullanıcı' 'Ziyaretçi' 'Siz' kavramları ise tpuan web sitesine erişen ve ya kullanan herhangi bir kişi anlamına gelir.

Mülkiyet

Tüm içerik  - organizasyon ve sunum dahil - tpuan'a aittir. Bu içerikler fikri mülkiyet haklarına tabidir. Bu web sitesinden içerikleri ticari olmayan kişisel kullanımlarınız için okuyabilir, inceleyebilir ve dijital cihazınıdızda görüntüleyebilir, sayfaları tek tek yazdırabilir ve bunları harici bir depolama cihazında saklayabilirsiniz. Ancak ağa bağlı herhangi bir cihaz ya da sunucuda muhafaza edemezsiniz. Bunun dışındaki tüm kullanımlar için tpuan'nın  yazılı izni gerekmektedir.

 

Kullanıcı Davranışı ve Materyaller

Bu web sitesine erişerek siteyi yetkisiz ve yasadışı herhangi bir amaç için kullanmamayı kabul etmiş sayılırsınız. Buna aykırı yapılacak tüm eylemler ulusal ve uluslararası yasa ve yönetmelikler ile  fikri mülkiyet hakları ve dijital bilgi kullanması yasalarına göre kontrol edilir ve gerekli hükümlerin uygulanması için yargı kurumları aracılığı ile başvurular takip edilir.

Materyalleri

Aşağıda belirtilen Kullanıcı materyallerini göndermemeyi, yüklememeyi, indirmemeyi, saklamamayı, almamayı, dağıtmamayı, yayınlamamayı veya herhangi bir şekilde kullanıma sunmamayı kabul etmektesiniz.

  • Bir kişinin cinsiyeti, ırkı, engelliliği, yaşı, cinsel yönelimi, dini inancı gibi durumlar karşısında yapılan  ayrımcılık ve ilişkili yorum ya da içerik
  • Kasıtlı veya başka bir şekilde nefret dolu taciz
  • Herhangi bir bireyi ya da grubu aşağılayıcı davranış, söz ya da yorum
  • saldırganlık, müstehcenlik, tehdit
  • Başkalarının mahremiyetini ihlal

 

Aşağıdaki kurallara dikkat etmek koşulu ile web sitesine bağlantı verebilirisiniz:

  • Tarayıcı veya çerçeve oluşturmamanız
  • tpuan ile ilgili yanlış beyan vermemeniz

 

Ek eylemler: tpuan kendi takdirine bağlı olarak KK ve diğer kuralları düzenleme erişim durumunu yönetme, bu kuralları sıkılaştırma veya esnetme hakkını saklı tutmaktadır.